Jump to content

Pomysł na filtr co o tym myślicie

albert70
 Share

Recommended Posts

Witam.

Chciał bym zainstalować filtr kubełkowy do swojego zbiornika 112l.W związku z tym, iż chciał bym umieścić go między baniakiem a ścianą

(10 cm przestrzeni) nie bardzo pasuje mi coś oryginalnego.Tak więc wymyśliłem coś takiego z rur kanalizacyjnych fi75.Wysokość ustrojstwa będzie taka jak zbiornika.Przy okazji wpadłem na pomysł pozbycia się grzałki z akwa i wstawienia trójnika zamiast kolanka i tam zamontowanie grzałki.

Z tym jednak może być problem.

1 bezpieczeństwo

2 uszczelnienie

3 zdobycie odpowiedniej grzałki która spełni te kryteria(szczelność odpowiednie mocowania).

Proszę o opinie oraz sugestie.

Ps. W pionowych odcinkach PCV planuję umieszczenie mediów filtracyjnych.

post-11451-13685167269216_thumb.jpg

Z tym jednak może być problem.

1 bezpieczeństwo

2 uszczelnienie

3 zdobycie odpowiedniej grzałki która spełni te kryteria(szczelność odpowiednie mocowania).

Proszę o opinie oraz sugestie.

Ps. W pionowych odcinkach PCV planuję umieszczenie mediów filtracyjnych.

Ja widzę inne problemy: Czyszczenie i wyciąganie wkładów filtracyjnych, dobór odpowiedniej pompy o odpowiedniej mocy, mocowanie konstrukcji.

Uszczelnisz silikonem akwarystycznym, będzie bezpieczne jak dobrze uszczelnisz,

Moje pytanie: czy grzałka będzie miała ciągły kontakt z wodą? Jeżeli tak i jesteś 100% pewien to dobierz moc do objętości zbiornika.

Jaka miałaby być docelowo średnica rury PCV? Jak to wszystko poskładać do kupy? Grzałka w filtrze? Dla mnie dziwna sprawa. Skąd pewność, że konstrukcja będzie spełniać swoje zadanie? Nie lepiej wybrać oryginalną konstrukcję i wtedy coś pokombinować. Przecież musi być jakieś miejsce w pobliżu akwa. Można przedłużyć węże czy coś w tym stylu. Nie wiadomo jak to wygląda w rzeczywistości, więc ciężko powiedzieć. Lepszej filtracji niż dobry, oryginalny filtr wewnętrzny takie coś nie zapewni.

A co powiesz o kubełku?

Chyba znalazłem odpowiedź:

Chciał bym zainstalować filtr kubełkowy do swojego zbiornika 112l.W związku z tym, iż chciał bym umieścić go między baniakiem a ścianą (10 cm przestrzeni) nie bardzo pasuje mi coś oryginalnego.

...

A co powiesz o kubełku?

Chyba znalazłem odpowiedź:

Chciał bym zainstalować filtr kubełkowy do swojego zbiornika 112l.W związku z tym, iż chciał bym umieścić go między baniakiem a ścianą (10 cm przestrzeni) nie bardzo pasuje mi coś oryginalnego.

Moim zdaniem nie warto budować filtra" zamkniętego" tego typu (bardzo niepraktyczna konstrukcja ze względu na kształt) skoro jest szeroki wybór w handlu.Co innego budowa filtra otwartego,któremu żaden kupny filtr nawet do pięt nie urasta.

Lepszej filtracji niż dobry, oryginalny filtr wewnętrzny takie coś nie zapewni.

A to akurat jest najgorszym rozwiązaniem filtracyjnym w akwarystyce.

Kilka naprowadzeń na filtry otwarte:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Filtr_hydroponiczny

Tu kiedyś pisałem viewtopic.php?f=8&t=41629&st=0&sk=t&sd=a&start=10

• 2 weeks later...

Filtr przelewowy jak wspomniano. Najlepiej na to 10 cm nada się jakiś jedno częściowy pojemnik który będzie można zamykać i otwierać, no jeżeli ma być przelewowy to bez pokrywki po prostu. Ja używam przeźroczystych pojemników do przechowywania makaronu spaghetti. Rodzaj jak i link do takiego pojemnika mogę podać na PW.