Skocz do zawartości

240L - pomysły na obsadę biotopową?


gorantb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jestem tu zupełnie nowy i skromnie liczę na pomoc w zorganizowaniu ciekawego biotopu w 240l baniaczku.

Na tą chwilę, wiem jedynie, że miałoby to być "zielone" akwa więc takie Malawi czy Tanganika odpada w przedbiegach. Chciałbym aby obsada składała się z około 3 gatunków i jeśli to, przy wcześniejszych założeniach, możliwe znalazła się tam jakaś łagodna pielęgnica (ale to nie jest najważniejsze).

 

Od razu zapytam o filtr. Myślałem o JBL E 900 - jak wypada ten sprzęt przy fluval'u i eheim'ie pod względem głośności pracy? Sprzęt znajdzie się w sypialni a boję się żeby żona nie wystawiła mnie razem z nim na balkon ;)

 

z góry dzięki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, szczerze mówiąc, choć tego nie wykluczam, BW jest u mnie raczej w dalszej kolejności.

Głównie ze względu na ogólny, ciemny czasem nawet "zgniły" wizerunek akwa (popraw mnie proszę jeśli się mylę), który po prostu nie do końca jest w moim guście.

Jeśli Masz jakiś konkretny pomysł to mimo wszystko chętnie się zapoznam, bo tak naprawdę jestem na etapie gdzie nie wykluczam żadnej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tylko tyle że JBL 900 lub 901 jest w tym przypadku chyba najlepszym wyborem. Też kupiłem ten filtr właśnie ze względu na cichą pracę. Jest zupełnie niesłyszalny. Dla przykładu płyta pracująca w napędzie laptopa robi dużo większy hałas niż ten filtr. Naprawdę nic nie słychać. Nie masz się czego obawiać i szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie zmontowałem sobie takie "zestawy":

 

Azja - strumień/rzeka:

- danio malabarski

- brzanka piecioprega/ewent. sumatrzańska

- grubowarg "labeo"/ bocja wspaniala lub pręgowana

 

Azja - wody bardziej stojące:

- gurami mozaikowy/ ewent. prętniki

- razbora borneańska

- bocja pręgowana/wspaniała

 

Azja (indie/birma):

- brzanka rubinowa

- danio pręgowany

- glonojad syjamski

 

Ameryka płd:

- neon błękitny/innesa (ławica)

- kirysek lamparci

- pielęgnica Ramireza/żółta

- ewent. zbrojnik

 

Ameryka płd (Rio Negro):

- neon czerwony/błękitny

- pielęgniczka kratkowana

- zbrojnik dekeyseria brachyura

 

Afryka - nie mam pojęcia co mozna ciekawego złożyć. podobają mi sie bardzo barwniaki czy np. czerwieniak ale tu chyba z towarzystwem jest nie specjalnie a i rośliny się nie uchowają (?). Moze coś z proporczykowcami...

 

co sądzicie o powyższych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...