Skocz do zawartości

Paletki,pytanie do fachowców


rafalo24x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem paletek,tylko nie wiem czy jest szansa ich utrzymania przy moich parametrach wody,głównie chodzi o twardość,bo mam gh aż 21,myślałem o jakichś tanich na początek,tylko czy to ma sens bo rybek jak padną to i tak szkoda,pozostałe parametry,no2 0,no3,15-20,po4 1-1.5,ph7,5.akwarium 240l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.dzięki

Edit:

 

Dobra powracam do tematu,Ro zakupione i teraz powoli zmieniam wodę w akwarium,nie chcę tak drastycznie ponieważ nie chcę zszokować rybek,jak na razie zmiękczyłem do gh 16,kh 8,dzis albo jutro kolejna 40l ro,i potem tylko co jakiś czas sprawdzać parametry czy nic się nie zmienia,a potem paletki.

 

Michał84:Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra powracam do tematu,Ro zakupione i teraz powoli zmieniam wodę w akwarium,nie chcę tak drastycznie ponieważ nie chcę zszokować rybek,jak na razie zmiękczyłem do gh 16,kh 8,dzis albo jutro kolejna 40l ro,i potem tylko co jakiś czas sprawdzać parametry czy nic się nie zmienia,a potem paletki.

Jeśli chcesz wprowadzić paletki do istniejącego już zbiornika z innymi rybami co wynika z powyższego,należało by profilaktycznie wdrożyć odrobaczanie tych ryb ,które masz.Oczywiście i tak nie będziesz miał pewności czy zakupisz paletki bez nicieni więc i te powinny być poddane kwarantannie,ale jeśli nie masz odpowiedniego sterylniaka do jej przeprowadzenia to przynajmniej zadbaj o likwidację nicieni u swoich ryb.Podam Ci sposób ,który stosowałem ostatnio do odrobaczania (karmówki z hodowli letniej pod chmurką).Levamol 10% kupisz w sklepie weterynaryjnym jest w płynie 20ml więc ta jedna buteleczka starczy na 100l wody tylko.

dzień pierwszy -5ml/100l

dzień trzeci -3ml

dzień pięty -2ml

po tygodniu przerwy powtórka.

Jak odmierzysz strzykawką potrzebną ilość to przelewasz do szklanki , możesz dodać pokarmu , dolać wody i to do zbiornika.

A tak na marginesie Ci podpowiem dobrze jest kupić mikroskop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze czy paletki muszą mieć stałe napowietrzanie(bąbelki)czy wystarczy im ruch tafli wody?

To zależy tylko i wyłącznie od zapotrzebowania całej danej biocenozy na tlen,czyli wszystkich procesów biochemicznych w danym zbiorniku.(tu obsada,podłoże i wszystkie elementy danej układanki odgrywają rolę). Kwestie dozowania powietrza czy to ruchem tafli wody ,deszczownią ,kostką napowietrzającą rozstrzyga zachowanie ryb i obserwacja ich pokryw skrzelowych.Jak sam ruch tafli wody nie wystarcza .To pod ryby wybiera się jeszcze inny sposób i ilość dostarczania tego pierwiastka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...