Skocz do zawartości

CO JESZCZE PORADZICIE DO MOJEGO AKWA


lukkuj1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam moje akwa niestety słaba jakość zdjecia, akwarium egzystuje 2 dzień

Czy może wyrazicei swoje zdanie , porady opinie co ulepszyć do dodać.

Pozdro

 

http://img851.imageshack.us/img851/4718/zdjcie0076z.jpg[/img[/url[/img]

 

http://img853.imageshack.us/img853/6864/zdjcie0075m.jpg[/img[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od dołu...

1. Widziałeś w naturze taki podłoże? Do wymiany. Drobny czarny bazalt na przykład.

2. Dołóż roślin

3 Wywal Ceramiczne dziadostwo... Nie dodaje uroku, nie pomaga w niczym rybą, wręcz może zaszkodzić. W zamian korzonek jakiś ładny. Tylko nie sztuczny:)

4 Fototapeta do wywalenia. Daj np. Czarny brystol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od dołu...

1. Widziałeś w naturze taki podłoże? Do wymiany. Drobny czarny bazalt na przykład.

2. Dołóż roślin

3 Wywal Ceramiczne dziadostwo... Nie dodaje uroku, nie pomaga w niczym rybą, wręcz może zaszkodzić. W zamian korzonek jakiś ładny. Tylko nie sztuczny:)

4 Fototapeta do wywalenia. Daj np. Czarny brystol.

1. czesto w akwariach spotykam takie podłoże

2. jestem w trakcie

3. ceramika sprawdzona od lat

4. czemu czarne? lepiej mi sie wydaje kolory sprawdzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czesto w akwariach spotykam takie podłoże

2. jestem w trakcie

3. ceramika sprawdzona od lat

4. czemu czarne? lepiej mi sie wydaje kolory sprawdzają

 

1. Pytałem o naturalne środowisko ryb.

2. Super

3. Ale całkowicie zbędna. Korzeń, Kamień ( cokolwiek naturalnego) lepiej by pasowało.

4. Bo dodaje głębi, ale jeśli lubisz kolory to chociaż na jednolite zmień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie doradzam restart.

 

Wywalić wszystko: żwir, o-z-dupki, fototapetę.

 

Dokup żywych roślin, jednolity żwir i czane tło.

 

Jakie masz tam rybki?

kilka pytań:

1. Co zyskam dając żwirek zamiast kamieni?

2. Dlaczego wywalić ozdoby i dokupić strasznie drogie korzenie nad którymi z tego co wiem trzeba panować

3 a czarn tło rozumiem że niby pogłębia ale ja zostanę przy tym

4. 2 miecze 2 danio 3 kiryski i zbrojnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie doradzam restart.

 

Wywalić wszystko: żwir, o-z-dupki, fototapetę.

 

Dokup żywych roślin, jednolity żwir i czane tło.

 

Jakie masz tam rybki?

kilka pytań:

1. Co zyskam dając żwirek zamiast kamieni?

2. Dlaczego wywalić ozdoby i dokupić strasznie drogie korzenie nad którymi z tego co wiem trzeba panować

3 a czarn tło rozumiem że niby pogłębia ale ja zostanę przy tym

4. 2 miecze 2 danio 3 kiryski i zbrojnik

1. Żwirek, piach, bazalt itp. to naturalne podłoże z jakim styczność mają ryby. Lepiej wygląda...

2. Korzenie nie muszą być drogie, wystarczy poszukać np. Allegro. O jakim panowaniu mówisz bo nie rozumiem?

3. Twoja sprawa. ( Daj na próbę czarne to zmienisz szybko zdanie)

4. O tym już temat był ( Bez komentarza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Widziałeś w naturze taki podłoże? Do wymiany. Drobny czarny bazalt na przykład.

1. Pytałem o naturalne środowisko ryb.

1. Żwirek, piach, bazalt itp. to naturalne podłoże z jakim styczność mają ryby. Lepiej wygląda...

W sumie ja w naturze również nie widziałem żeby rzeka czy jezioro było obsypane bazaltem powiedzmy sobie szczerze. ;)

Możesz napisać dokładne parametry zbiornika: sprzęt, woda itp. itd.?

 

akwarium egzystuje 2 dzień

Choć o co ja pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: O kur....czę

Jak radzili poprzednicy - zrób restart tego szklanego czegoś, bo akwarium to nie jest.

 

Czy Twoi znajomi lub rodzina nie zwrócili Ci uwagi, że masz coś dziwnego? :zamieszany:

to ze nie mam czarnego tła żwirku i wiecej roslin to zaraz dziwne puknij sie w łep akwarysto za 20 dychy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to ze nie mam czarnego tła żwirku i wiecej roslin to zaraz dziwne puknij sie w łep akwarysto za 20 dychy

Jeżeli uważasz, że masz piękne akwarium to po co pytasz innych o rady?

wcale tak nie uwazam dopiero zaczynam je urzadzac spytałem tylko o rady i opinie a tu nagle fala krytyki na mnie i moje akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale tak nie uwazam dopiero zaczynam je urzadzac spytałem tylko o rady i opinie a tu nagle fala krytyki na mnie i moje akwa

 

Dostałeś właściwe rady, a czy się do nich zastosujesz czy nie to już leży w twojej gestii.

 

Czego się spodziewałeś, że wszyscy cię pochwalą?

 

Niestety akwa należy do jednych z brzydszych jakie widzałem, ale podobno o gustach się nie dyskutuje.

 

Proponuję, przejrzeć galerię tego forum aby zobaczyc jak akwaria powinny wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jesteś początkującym akwarystą, każdy z nas kiedyś był. Tylko nie wszyscy najpierw czytają, pytają... Ja też zakładając moje pierwsze akwarium mialam statek i zamek... :lol:

Czy te akwarium nie wydaje Ci się bardziej estetyczne? Nie mówię tu o litrażu, bo to jest malawi ok 200l,i nie ma kryjówek, ale wystarczy inny żwir i parę kamieni.

A jeśli chcesz roślinki to propozycja nr 2 też nie wymaga dużego nakładu pracy i pieniędzy, a Twó litraż zupełnie wystarczy :)

post-11141-13685167205893_thumb.jpg

post-11141-13685167206037_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem - akwarium działa drugi dzień i już mieszkają w nim rybki? Weż przeczytaj lekturę dot. prowadzenia akwa i jego zakładania, bo to co zrobiłes nie wyjdzie Ci na dobre. Po drugie zła obsada również poczytaj.

 

W wielu akwariach widziałes takie podłoże ? :roll: o matko współczuje rybkom.

Skoro zapytałes o rady dot. wystroju, urządzenia baniaka to mi sie wydaje że Ci w tym próbują pomóc, a Ty tą pomocną dłoń traktujesz jako krytykę. To po co wogóle w takim razie pytasz sie co i jak.

Pierwsze co powinieneś zrobić to zmień tą glebę i obsadę. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...