Jump to content

CO JESZCZE PORADZICIE DO MOJEGO AKWA

lukkuj1
 Share

Recommended Posts

Zacznijmy od dołu...

1. Widziałeś w naturze taki podłoże? Do wymiany. Drobny czarny bazalt na przykład.

2. Dołóż roślin

3 Wywal Ceramiczne dziadostwo... Nie dodaje uroku, nie pomaga w niczym rybą, wręcz może zaszkodzić. W zamian korzonek jakiś ładny. Tylko nie sztuczny:)

4 Fototapeta do wywalenia. Daj np. Czarny brystol.

Zacznijmy od dołu...

1. Widziałeś w naturze taki podłoże? Do wymiany. Drobny czarny bazalt na przykład.

2. Dołóż roślin

3 Wywal Ceramiczne dziadostwo... Nie dodaje uroku, nie pomaga w niczym rybą, wręcz może zaszkodzić. W zamian korzonek jakiś ładny. Tylko nie sztuczny:)

4 Fototapeta do wywalenia. Daj np. Czarny brystol.

1. czesto w akwariach spotykam takie podłoże

2. jestem w trakcie

3. ceramika sprawdzona od lat

4. czemu czarne? lepiej mi sie wydaje kolory sprawdzają

1. czesto w akwariach spotykam takie podłoże

2. jestem w trakcie

3. ceramika sprawdzona od lat

4. czemu czarne? lepiej mi sie wydaje kolory sprawdzają

1. Pytałem o naturalne środowisko ryb.

2. Super

3. Ale całkowicie zbędna. Korzeń, Kamień ( cokolwiek naturalnego) lepiej by pasowało.

4. Bo dodaje głębi, ale jeśli lubisz kolory to chociaż na jednolite zmień.

Zdecydowanie doradzam restart.

Wywalić wszystko: żwir, o-z-dupki, fototapetę.

Dokup żywych roślin, jednolity żwir i czane tło.

Jakie masz tam rybki?

kilka pytań:

1. Co zyskam dając żwirek zamiast kamieni?

2. Dlaczego wywalić ozdoby i dokupić strasznie drogie korzenie nad którymi z tego co wiem trzeba panować

3 a czarn tło rozumiem że niby pogłębia ale ja zostanę przy tym

4. 2 miecze 2 danio 3 kiryski i zbrojnik

Zdecydowanie doradzam restart.

Wywalić wszystko: żwir, o-z-dupki, fototapetę.

Dokup żywych roślin, jednolity żwir i czane tło.

Jakie masz tam rybki?

kilka pytań:

1. Co zyskam dając żwirek zamiast kamieni?

2. Dlaczego wywalić ozdoby i dokupić strasznie drogie korzenie nad którymi z tego co wiem trzeba panować

3 a czarn tło rozumiem że niby pogłębia ale ja zostanę przy tym

4. 2 miecze 2 danio 3 kiryski i zbrojnik

1. Żwirek, piach, bazalt itp. to naturalne podłoże z jakim styczność mają ryby. Lepiej wygląda...

2. Korzenie nie muszą być drogie, wystarczy poszukać np. Allegro. O jakim panowaniu mówisz bo nie rozumiem?

3. Twoja sprawa. ( Daj na próbę czarne to zmienisz szybko zdanie)

4. O tym już temat był ( Bez komentarza).

1. Pytałem o naturalne środowisko ryb.

1. Żwirek, piach, bazalt itp. to naturalne podłoże z jakim styczność mają ryby. Lepiej wygląda...

W sumie ja w naturze również nie widziałem żeby rzeka czy jezioro było obsypane bazaltem powiedzmy sobie szczerze. ;)

Możesz napisać dokładne parametry zbiornika: sprzęt, woda itp. itd.?

akwarium egzystuje 2 dzień

Choć o co ja pytam...

:shock: O kur....czę

Jak radzili poprzednicy - zrób restart tego szklanego czegoś, bo akwarium to nie jest.

Czy Twoi znajomi lub rodzina nie zwrócili Ci uwagi, że masz coś dziwnego? :zamieszany:

to ze nie mam czarnego tła żwirku i wiecej roslin to zaraz dziwne puknij sie w łep akwarysto za 20 dychy

to ze nie mam czarnego tła żwirku i wiecej roslin to zaraz dziwne puknij sie w łep akwarysto za 20 dychy

Jeżeli uważasz, że masz piękne akwarium to po co pytasz innych o rady?

wcale tak nie uwazam dopiero zaczynam je urzadzac spytałem tylko o rady i opinie a tu nagle fala krytyki na mnie i moje akwa

wcale tak nie uwazam dopiero zaczynam je urzadzac spytałem tylko o rady i opinie a tu nagle fala krytyki na mnie i moje akwa

Dostałeś właściwe rady, a czy się do nich zastosujesz czy nie to już leży w twojej gestii.

Czego się spodziewałeś, że wszyscy cię pochwalą?

Niestety akwa należy do jednych z brzydszych jakie widzałem, ale podobno o gustach się nie dyskutuje.

Proponuję, przejrzeć galerię tego forum aby zobaczyc jak akwaria powinny wyglądać.

Zapewne jesteś początkującym akwarystą, każdy z nas kiedyś był. Tylko nie wszyscy najpierw czytają, pytają... Ja też zakładając moje pierwsze akwarium mialam statek i zamek... :lol:

Czy te akwarium nie wydaje Ci się bardziej estetyczne? Nie mówię tu o litrażu, bo to jest malawi ok 200l,i nie ma kryjówek, ale wystarczy inny żwir i parę kamieni.

A jeśli chcesz roślinki to propozycja nr 2 też nie wymaga dużego nakładu pracy i pieniędzy, a Twó litraż zupełnie wystarczy :)

post-11141-13685167205893_thumb.jpg

post-11141-13685167206037_thumb.jpg

W sumie ja w naturze również nie widziałem żeby rzeka czy jezioro było obsypane bazaltem powiedzmy sobie szczerze. ;)

Możesz napisać dokładne parametry zbiornika: sprzęt, woda itp. itd.?

Obaj wiemy o co mi chodziło:)

O ile dobrze zrozumiałem - akwarium działa drugi dzień i już mieszkają w nim rybki? Weż przeczytaj lekturę dot. prowadzenia akwa i jego zakładania, bo to co zrobiłes nie wyjdzie Ci na dobre. Po drugie zła obsada również poczytaj.

W wielu akwariach widziałes takie podłoże ? :roll: o matko współczuje rybkom.

Skoro zapytałes o rady dot. wystroju, urządzenia baniaka to mi sie wydaje że Ci w tym próbują pomóc, a Ty tą pomocną dłoń traktujesz jako krytykę. To po co wogóle w takim razie pytasz sie co i jak.

Pierwsze co powinieneś zrobić to zmień tą glebę i obsadę. To tyle.