Jump to content

Problem z rybka

MobiL
 Share

Recommended Posts

Witam mam maly problem z rybka od dluzszego czasu lezy na dnie, zyje normalnie, plywa, je ale czesto kladzie sie na dnie i tak sobie lezy, a baniaku jest kilka ryb i tylko ta jedna sie tak zachowuje, z gory mowie ze nie podam nazwy rybki bo nie pamietam, dlatego dodaje link do zdjecia. http://imageshack.us/f/829/09012012154.jpg/

a akwarium sa dwie takie rybki, zbiornik 80l, dodatkowo kilka otoskow, bojownik samiec, i dwie samice, i jeden glonojad.

Pozdrawaim

A zapomniało się.... Jak można trzymać rybę w akwarium i nie znać jej nazwy?

Po pierwsze trzeba zidentyfikować rybę, bo nie wiadomo czy nadaje się do tego litrażu, czy jest trzymana w odpowiedniej liczbie.

Według mnie to jakaś słabo wybarwiona Akara, ale nie jestem pewien.

no to co mam z nią zrobić, bo przecież jej do sanatorium na odpoczynek nie odwiozę, roślinność jest spora, miejsce gdzie mogą się schować tez jest nie jedno, żadne rybki ich nie ganiają, jeść dostają, to co może być przyczyna? i jak jej pomoc?

Po pierwsze znajdź jej większy dom. Twoje 80l to za mało.

Jeżeli chcesz ją wyleczyć:

leżenie na dnie

- mała ruchliwość, brak apetytu, zblednięcie, pływanie przy źródle ciepła (grzałka, lampa), pleśniawka - PRZEZIĘBIENIE

- zataczanie się, pływanie na boku, pływanie głową w dół - ZABURZENIA FUNKCJONOWANIA PĘCHERZA PŁAWNEGO

- rozdęcie (puchlina), odchody długie ciagnące, zaczerwieniony odbyt, brak apetytu, wypluwanie pokarmu, kołyszące ruchy, stanie w miejscu, apatia, chowanie się, nerwowość, przyśpieszony oddech, pływanie przy powierzchni, ocieranie się, pociemnienie, pojaśnienie - BLOAT (ROZDĘCIE)

I tutaj jeszcze poszukaj:

viewtopic.php?f=6&t=16197