Skocz do zawartości

Problem z rybka


MobiL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam maly problem z rybka od dluzszego czasu lezy na dnie, zyje normalnie, plywa, je ale czesto kladzie sie na dnie i tak sobie lezy, a baniaku jest kilka ryb i tylko ta jedna sie tak zachowuje, z gory mowie ze nie podam nazwy rybki bo nie pamietam, dlatego dodaje link do zdjecia. http://imageshack.us/f/829/09012012154.jpg/

a akwarium sa dwie takie rybki, zbiornik 80l, dodatkowo kilka otoskow, bojownik samiec, i dwie samice, i jeden glonojad.

 

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś tutaj zajrzeć:

 

http://forum.superakwarium.pl/viewforum.php?f=6

 

szczególnie polecam temat objawy chorób u ryb akwariowych, objaw leżenia na dnie wskazuje na różne choroy, poszukaj sobie i dopasuj, może rybka ma także inne objawy, wtedy będzie nam łatwiej ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniało się.... Jak można trzymać rybę w akwarium i nie znać jej nazwy?

Po pierwsze trzeba zidentyfikować rybę, bo nie wiadomo czy nadaje się do tego litrażu, czy jest trzymana w odpowiedniej liczbie.

Według mnie to jakaś słabo wybarwiona Akara, ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze znajdź jej większy dom. Twoje 80l to za mało.

 

Jeżeli chcesz ją wyleczyć:

leżenie na dnie

- mała ruchliwość, brak apetytu, zblednięcie, pływanie przy źródle ciepła (grzałka, lampa), pleśniawka - PRZEZIĘBIENIE

- zataczanie się, pływanie na boku, pływanie głową w dół - ZABURZENIA FUNKCJONOWANIA PĘCHERZA PŁAWNEGO

- rozdęcie (puchlina), odchody długie ciagnące, zaczerwieniony odbyt, brak apetytu, wypluwanie pokarmu, kołyszące ruchy, stanie w miejscu, apatia, chowanie się, nerwowość, przyśpieszony oddech, pływanie przy powierzchni, ocieranie się, pociemnienie, pojaśnienie - BLOAT (ROZDĘCIE)

I tutaj jeszcze poszukaj:

viewtopic.php?f=6&t=16197

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...