Skocz do zawartości

Problem z NO3


yetusek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A podpowiedz mi jeszcze coś na temat mocy filtra. Mam filterek o przepływie 400l/h a akwa ma pojemność 72l. Na ile procent mocy go ustawić, jeżeli skieruje go na taflę wody, może chodzić na maxa? Ph mam 7,6 a NO3 50mg/l nadal.

Filtr z napowietrzaniem na maxa. to że powinien pracować 24 godziny na dobę chyba wiesz.

Padła mi teraz 2 molinezja a trzecia już ma chyba policzone minuty. Na pomarańczowym ciele ma taki dziwny biały nalot. Podmieniłem wodę z 35% i nadal mam 50mg/l. Czy to pleśniawka? Co mam jeszcze zrobić, żeby reszta mi nie padła. :!:

Przede wszystkim powstrzymaj się na razie od karmienia ryb by nie wprowadzać do czasu zbicia azotanów więcej materii która jest ich źródłem,usuń wszystkie obumierające części roślin,odchody ryb z dna zbiornika i dobrze napowietrzaj akwarium. Wprowadzenie teraz do zbiornika leków na pleśniawkę Przy Nie ustabilizowanych parametrach uważam za zbyt ryzykowne.Zastosuj 5 min.kąpiel w oddzielnym naczyniu ryb z objawami w nadmanganianie potasu (100mg na 5l,wody)to kupisz niedrogo w aptece.Tak wysokie azotany jakie masz muszą mieć jakieś swoje żródło skoro nie ma ich w wodzie.Prawdopodobnie nadmiar rozkładającej się materii organicznej(pokarm ,podłoże itp.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...