Jump to content
Sign in to follow this  
Damianer

Jajeczka krewetki .

Recommended Posts

Zauważyłem, iż moja crystal red ma jajeczka w brzuszku .; D Czy mogę ją przełożyć do innego akwa, gdzie ona będzie sama i w spokoju sobie złoży ikrę, czy aż do złożenia ikry, musi być z samcem ?

mod.- Przeniosłam do odpowiedniego działu.

Zostaw ją ona sama złoży i z tego co wiem wylęgną się po jakimś miesiącu.

Ale czy trzeba ją zostawiać ? Czy mogę ją przełożyć ? Bo jeśli przełożę czy przypadkiem nie dojdzie do zapłodnienia ? Czy już doszło do zapłodnienia wewnętrznego ?

Ja jak przekładałem jajeczka to mi spleśniały ja ci radze zostawić to w świętym spokoju jak zostawiałem to zawsze coś się wykluwało i tobie radzę to samo.A co do zapłodnienia to nie wiem jak to zachodzi :lol:

A ktoś wie czy zapłodnienie następuję przy składaniu ikry, czy nastąpiło już dawno ? Bo nie wiem czy mogę ją zostawić samą w akwa, czy musi być samiec ?

Na pewno nie zachodzi to w wewnątrz to raczej na zewnątrz ale jak u mnie były jajeczka to niczym nie były polane ;)

Ktoś, coś wie więcej ? Bo już sam nie wiem, kolega nie do końca odpowiedział na pytanie . :D

Ja czasem przenosiłam do innego akwarium, i było oki, (przy czym przelewałam 50% wody "starej") ale podobno się zdarza, że krewetki porzucają jajka i z siodełka przyklejają świeże.

Niestety u mnie chyba się tak stało.:( Jajka leżą po całym zbiorniku, a krewetka ma pusty brzuszek . :(

Jak to czytam to mi się słabo robi, od kiedy to krewetki składają ikrę ? Jeżeli jaja znajdują się już poza siodełkiem (jak mówisz w tym przypadku "w brzuszku") krewetka będzie je nosiła przez około 4 tyg aż do wyklucia młodych. Krewetka może porzucić jajka np pod wpływem stresu, wtedy nici z młodych w tym przypadku. Zamykam i zapraszam do lektury istniejących postów.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this