Skocz do zawartości

agresywne danio?


monk1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

Mam problem z danio. miałem ich 4 jakiś czas temu zauważyłem że jedna goni i jak by podgryzała inne. po jakimś czasie znalazłem na dnie jedna-bez tylnej płetwy. przy jakimś innym wątku tu o tym wspomniałem-ale wszyscy napisali że to nie możliwe-że danio nie jest agresywne, w zoologicznym mi też tak powiedział. a tu od 2dni dokładnie to samo! ta sama rybka upatrzyła sobie jedna i teraz widzę że ta biedna jest bez tylnej płetwy (kawałek został) a tamta jej spokoju nie daje! gonią się po całym akwarium.

 

i tak się zastanawiam, bo kiedyś zajmowałem się psami i nauczyłem się wtedy ze rudy\czerwony oznacza agresje bez przyczyny. ta rybka która jest taka to własnie danio prążkowana czerwona..

 

można by się tu doszukać takiej analogii? bo dojdzie do tego że będę musiał dokupić danio;/

 

nie wiem ale chyba też nie chodzi o wielkość akwarium-chyba nie do danio;/ a mam 72l.

 

 

dziękuje za pomoc z góry!

 

pozdrawiam!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszaj psów i kotów do akwarystki. To, że są czerwone niczego nie zmienia. Po pierwsze danio to bardzo żywe rybki stadne, więc powinno być ich conajmniej 7. Uwielbiają się bawić i ganiać więc w małej ilości po prostu mogą się nudzić. Po kolejne na danio 72l to trochę mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, dzięki wielkie!:)

 

a tak trochę odbiegając od samej agresji, jakie akwarium powinno być do ławicy danio. przyznam że od zawsze jak je widziałem to mi się bardzo podobały-robiły tyle 'szumu' w akwarium, tyle ruchu-jak dla mnie dają naprawdę rewelacyjny efekt-takie dopełnienie.. (jak dla mnie..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...