Skocz do zawartości

Pawiooka - wybarwienie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem pielęgnicę pawiooką 4 m-ce temu. Miała ok 5 cm i pstrokate ubarwienie. Dziś ma ok 10-11cm a z pomarańczowych łusek ostało się tylko kilka:(( (oprócz okolic skrzeli może ze 2-3 kropki) Czy to Ładne ubarwienie powróci?? Odmiana redtiger.

Karmię mrożonymi: krewetkami, ochotką, wodzieniem, krylem, sercami wołowymi i suchymi platkami i pałeczkami tropikala dla pielęgnic.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwa 240l, 1xpawiooka(11cm), 2x paratilapia polleni(10cm), 1x grenterror(10cm), 3x zb niebieki, 3x kirysek spizowy. Z parametrów wody: temp21-23C, ph 7,5-8,0 reszty nie mierzyłem nigdy. Podmieniam 20l wody 1-2 razy w tygodniu. Napowietrzanie bez przerwy, filtr raczej dobry (1000l/h - kubeł). Wiem, że akwa troche małe jak dla pawicy (poprzednie miałem 126l - niedługo krewetkarium, gupikarium na pokarm dla pielegnic). W planach cos wiekszego tylko dla pawiookich, ale to dopiero za 6m-cy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młode zawsze są ładniej wybarwione , z czasem red tiger blaknie

Absolutnie nie jest to prawda.Im są ]starsze tym ładniej wybarwione.

 

akwa 240l, 1xpawiooka(11cm), 2x paratilapia polleni(10cm), 1x grenterror(10cm), 3x zb niebieki, 3x kirysek spizowy. Z parametrów wody: temp21-23C, ph 7,5-8,0 reszty nie mierzyłem nigdy. Podmieniam 20l wody 1-2 razy w tygodniu. Napowietrzanie bez przerwy, filtr raczej dobry (1000l/h - kubeł).

I to jest podpowiedź.

 

Blaknięcie w tym przypadku to najwyraźniej objawy podtrucia związkami azotu.

Filtr pewnie HW-302.

Proponuję zaopatrzyć się w testy do pomiarów poziomu związków azotu w wodzie (NH3, NO2, NO3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...