Skocz do zawartości

Jakie podłoże? Jak takie tło? Gdzie korzenie? [530]


Szczys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem początkującym akwarystą, buduję zbiornik 150x60x60. Jako początkujący akwarysta mam masę różnych pytań, myślę że już na tyle zaawansowane mam plany co do zbiornika że mogę zadawać konkretne pytania :P więc do rzeczy.

 

Jakie podłoże? Więc podoba mi się bazalt taki ładny klimatyczny i czarny, ale.

Zbiornik będzie ogólny, roślinność bliżej nie sprecyzowana, będzie pochodziła z głównie z wycinek. Wizje mam taką aby wyłożyć ten bazalt ale też chcę mieć plażę na kiryski :) plaża w domyśle ma być wolna od roślin (żadnych dywanów) natomiast pod bazaltem wyłożę Sera soil heating set aby te roślinki mi niby lepiej rosły. Do tego systemu podgrzewania będę musiał zastosować jakieś inne podłoże pytanie jakie. Plaża ma mieć wymiary ok 50x30, 1/6 powierzchni dna czy to wystarczy powiedzmy na 8-12 kirysków? Jakie struktury powinny mieć te podłoża. Planuję też umieścić różne skałki w akwa, warto je umieścić na styropianie więc w podłożu mają być dziury wypchane styropianem??

 

Tło

Zainteresowała mnie SIATKA na MECH Czy dało by radę zrobić takie tło z siatki zarośniętej mchem?? Mogło by to cudacznie wyglądać :)

 

Korzenie

Gdzie w okolicach 3City lub wawy można znaleźć jakaś hurtowania/magazyn korzeni tak aby przyjść popatrzeć i wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam ważne pytanie apropo podłoża.

 

 

jak ma wyglądać dokładnie jego struktura??

chciał bym bazaltowe z plaża powierzchnia do zagospodarowania to będzie te 150x60 mam dodatkowo Sera soil heating set

 

pilnie potrzebuje pomocz bo na dniach będę miał ten zbiornik...

 

chcę mieć sporo pole do popisu z roślinami zbiornik ma być ogólny

 

Chcesz ostrzeżenie,czy sam poprawisz pisownię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczys powoli, to że za kilka dni będziesz miał zbiornik nie znaczy że musisz już ruszać z akwa. Ja rozumiem, że człowiek podjarany tym wszystkim, ale co nagle to po diable, coś Ci nie wyjdzie i zaraz zapał uleci i będzie baniak stał pusty. Sam jestem początkujący (a raczej będę) baniak 112l na razie stoi z powietrzem. Powoli kompletuję sprzęt i myślę nad każdym aspektem żeby później nie być zaskoczonym, choć i tak pewnie będę. Tobie też to radzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło

Zainteresowała mnie SIATKA na MECH Czy dało by radę zrobić takie tło z siatki zarośniętej mchem?? Mogło by to cudacznie wyglądać :)

Zawsze da rady, ale jest to naprawdę pracochłonne i ciężkie do zrobienia. Ustawienie świateł pod odpowiednim kontem, tak żeby cała powierzchnia była doświetlana.

 

Jeżeli masz już w głowie jakiś zarys to może powiedz coś na temat roślin. Od tego zależy sprzęt w akwa a zarazem podłoże. Bez tego ani rusz. Tak samo obsada - jaka będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik będzie ogólny, roślinność bliżej nie sprecyzowana, będzie pochodziła z głównie z wycinek. Wizje mam taką aby wyłożyć ten bazalt ale też chcę mieć plażę na kiryski :) plaża w domyśle ma być wolna od roślin (żadnych dywanów)

Więc podłoże,które zaproponowałem,będzie odpowiednie.

Jest odpowiednie dla większości roślin(mam je w kilku baniakach z różną roslinnością.

I nie piszcie,że będzie złe dla kirysków,bo jakoś moim nic złego się nie dzieje(zresztą nie tylko u mnie jest taka sytuacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sławek121 dzięki za konkrety o takie coś mi właśnie chodziło :)

 

Dunay ja kupuję gotowe akwa które już działa jakiś czas więc wszystko będzie :) chcę jak najszybciej przygotować zbiornik po swojemu aby rybki długo nie musiały znosić jakiś misek itp dlatego tak zależy mi na czasie.

 

planowana obsada

innesa

otoski

molinezje

kiryski

ramirezy

bocja pręgowana

Brzanka pięciopręga

 

obecna obsada

skalar x2

meeka x3/4

bocje mysia i lamparcia razem ok 4

brzanka rekinia x2

sum rekini x2

kosiaki x2/3

do tego nie wielkie ilości młodych zbrojników, mieczyków, gupików, gurami to wsio co pamiętam.

 

 

 

Co do podłoża w miejscu bazaltu

na górę warstwa ok 3 mc bazaltu

na spód ziemia do kwiatów z tymi pałeczkami nawożącymi, przykryte to ma być siatka. Dodatkowo przykleję ten system podgrzewania korzeni.

pomiędzy, w spadku dostanę ok 200 kg żwiru rzecznego, który jest już w tym akwa myślałem aby zastosować go jako warstwę środkowa w podłożu razem z tym kocim piaskiem.

Co do samej plaży chcę ją odgrodzić łupkami od bazaltu, miała by być troszkę niżej niż poziom z bazaltem. Piasek miał by być sam tz jedno warstwowy.

 

czy taki schemat podłoża jest właściwy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...