Skocz do zawartości

[530] Czy 2 kubły starczą??


Szczys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam w planach baniak 530 ogólny. Obsada raczej mocno ogólna.

 

Kupiłem 2 filtry

AQUAEL UNIMAX 500

TETRA TEC EX 1200

 

Czy to wystarczy do 530? Jakie wkłady i jak je podłączyć. Jak mieścić w zbiorniku i inne rzeczy które jeszcze do głowy mi nie przyszły.

I jak będzie wyglądała sprawa z napowietrzaniem? czy te 2 deszczownice wystarczą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom używane.

 

za tetre dałem ok 220 z przesyłka, używana była tylko głowica i kubeł i to przez tylko 6 miesięcy reszta jeszcze oryginalnie zapakowana. Unimax ok 230 już dłużej używany ale cześć elementów byłą nie dawno wymieniana zostało tylko kupno uszczelki. Wydaje mi się to dobry zakup, biorąc pod uwagę że nówki kosztują łącznie prawie tysiaczka w normalnym sklepie to sporo mogłem zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom używane.

 

za tetre dałem ok 220 z przesyłka, używana była tylko głowica i kubeł i to przez tylko 6 miesięcy reszta jeszcze oryginalnie zapakowana. Unimax ok 230 już dłużej używany ale cześć elementów byłą nie dawno wymieniana zostało tylko kupno uszczelki. Wydaje mi się to dobry zakup, biorąc pod uwagę że nówki kosztują łącznie prawie tysiaczka w normalnym sklepie to sporo mogłem zaoszczędzić.

Zawsze to niestety ryzyko ale mam nadzieję, że ci się będą dobrze sprawować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najpierw się czyta a później kupuje . Hm nie wiesz jak podłączyć a instrukcje masz ? czy chcesz żeby ktoś wszystko tu podał jak na tacy ?

ehh chyba nie jasno się wyraziłem :)

podłączyć tz rurkę do wężyka itp to sądzę żę dzieciak z podstawówki by sobie z tym poradził, nie sądziłem nawet że komuś to może przyjść do głowy 8-)

Miałem na myśli rozmieszczenie w akwa miejsc gdzie będzie pobierana do filtrów woda. Umiejscowić wloty z jednej strony, centralnie czy może po obu stronach. tak aby cyrkulacja wody i efektywność pobierania zanieczyszczeń była najlepsza. CO do wylotów to będą deszczownice. Chciałbym też dowiedzieć się jakie wkłady proponujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak.

 

Wloty po obu stronach.

 

A deszczownia jedna długa może nie przez długość zbiornika ale dość długa. Nie wiem jak by się to sprawdziło w praktyce z dopływem w jedno miejsce z 2 filtrów. Ale było by to całkiem dobre rozwiązanie. No ale oczywiście można zrobić na tylnej ściance po deszczowni z jednego i drugiego filtra.

 

Rozmieszczenie 2 deszczowni po bokach akwarium oczywiście będzie bez sensu.

 

 

Co bym zrobił:

-Unimaxa zasypał od dołu biobalami,ceramiką,zeolitem,gąbka na samej górze o bardzo dużych porach. No i mamy porządnego biologa.

-Tetre pierwszy kosz od dołu zasypać ceramiką lub biobalami by zatrzymać większy syf. reszte koszy bio gąbka. Na dole mocno porowata,o średnich porach, no i o małych ale nie można przesadzić. Ewentualnie na samą górę można dać watę filtracyjną ale ja bym się z tym wstrzymał ale zrób jak uważasz.

 

Ceramikę można zastąpić tańszym rozwiązaniem jakim jest keramzyt. No jest to jakaś alternatywa ale polecam ceramikę.

 

To jest propozycja i można się z tym oczywiście nie zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak.

 

-Unimaxa zasypał od dołu biobalami,ceramiką,zeolitem,gąbka na samej górze o bardzo dużych porach. No i mamy porządnego biologa.

-Tetre pierwszy kosz od dołu zasypać ceramiką lub biobalami by zatrzymać większy syf. reszte koszy bio gąbka.

Jeżeli proponujesz Tetrę na mechanika,to po kiego ceramika/biobale?

Syf ma zatrzymać gąbka/włóknina,a nie złoże bio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak.

 

-Unimaxa zasypał od dołu biobalami,ceramiką,zeolitem,gąbka na samej górze o bardzo dużych porach. No i mamy porządnego biologa.

-Tetre pierwszy kosz od dołu zasypać ceramiką lub biobalami by zatrzymać większy syf. reszte koszy bio gąbka.

Jeżeli proponujesz Tetrę na mechanika,to po kiego ceramika/biobale?

Syf ma zatrzymać gąbka/włóknina,a nie złoże bio.

 

Tak lecz chodzi mi o to by np. Części liści, większa zawiesina osadzały się na czymś wcześniej niż zanieczyszczać na dzień dobry gąbkę.

 

Zrobił bym tak bo mając eheima 2213 bardzo szybko zapchał mi się dół filtra i spadła jego wydajność bardzo mocno i zastosowałem na dole duże ringi ceramiki i poprawiło to działanie filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak lecz chodzi mi o to by np. Części liści, większa zawiesina osadzały się na czymś wcześniej niż zanieczyszczać na dzień dobry gąbkę.

A jak myślisz,czemu służą prefiltry,o których wcześniej pisałem?

 

Ja nie uważam pre filtra na wlocie jako dobre rozwiązanie. Osobiście zostawił bym gołe rurki by wszystko wleciało do środka a nie osadzało się pod wlotem od filtra albo na tym pre filtrze.

 

No chyba, że będzie miał takie małe stworzonka, że będzie to niezbędne by ich nie zassało.

 

Zrobi jak zechce, ja proponuje tylko swoje pomysły jakie bym zastosował stawiając akwarium o tak duzej pojemności. U siebie mam zamiar postawić 375L więc troche mniej ale już dużo rzeczy jest przemyślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przyszedł unimax hmmm

 

nom i tu jest już gorzej... Karton był wyłożony pokruszonym styropianem efekt bo całej chacie fiura mi teraz pełno ziarenek :( kolejna sprawa to to że sprzęt był ni kompletny, za mało rurek, brak przyssawek, brak instrukcji, złamana jedna klamerka. Pewno z czasem coś jeszcze się znajdzie. Nom ale jakoś myślę że sobie z tym poradzę.

 

tetra jest dużo logiczniejsza w używaniu, a jako że nie mam instrukcji nie wiem jak ugryźć tego unimax. ma takie śmieszne 2 łopatki i łącznie 4 hmmm nazwijmy to wloty/wyloty. Z czym to się je jak to zamontować? Zaraz poszukam jakieś instrukcji w necie. Z tego co znalazłem do tej pory to wydaje mi się że są 2 wloty i 2 wyloty :) tylko czym się różnią? Mogą być do różnych celów.

Dołączona grafika

To oczywiście nie jest moje akwa

to jeśli słusznie się domyślam to będę miał 3 wloty i wyloty... ciekawe jak to zamontuję skoro będę miał belkę wzdłużna na tylko ścianie akwa, bo po bokach nie da rady ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...