Skocz do zawartości

Obsada 240 L


lopezz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak spora częśc ludzi która zakłada akwarium robi wszystko od tyłu czyli pierwsze akwarium i ryby a potem zaczyna czytać i dowiadywać się że wszystko jest żle i że ma zupę rybną, Ja niestety zrobiłem tak samo. 240 L zacznie dojrzewać i chcę dobrać odpowiednią obsadę aby wszystko było miło i przyjemnie w pełnej harmonii. W moim 72 l jak już wdześniej pisałem posiadam:

 

6 gupików z czego 3 malutkie

2 kirysy spiżowe

2 kirysy pstre

5 rozborek klinowych

5 neonów czerwonych

2 zbrojniki jeden niebieski drugi albinos

2 bocje wspaniałe

1 molinezja

2 kolcobrzuchy zielone

3 tetry kolor

Proszę tylko nie szyderować, wiem że zupa jest konkretna i dlatego prosze o pomoc w ogarnięciu tego bałaganu. Co wyeksmitować co dokupić z góry dzięki za zrozumienie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw gupiki samce

2 kirysy spiżowe + 4

2 kirysy pstre + 4

5 rozborek klinowych +15

5 neonów czerwonych +15

albo zrób jedną dużą ławice

2 zbrojniki jeden niebieski drugi albinos

2 bocje wspaniałe - do oddania

1 molinezja dokup aby było 1+3

2 kolcobrzuchy zielone - do oddania

3 tetry kolor - do oddania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw gupiki samce

2 kirysy spiżowe + 4

2 kirysy pstre + 4

5 rozborek klinowych +15

5 neonów czerwonych +15

albo zrób jedną dużą ławice

2 zbrojniki jeden niebieski drugi albinos

2 bocje wspaniałe - do oddania

1 molinezja dokup aby było 1+3

2 kolcobrzuchy zielone - do oddania

3 tetry kolor - do oddania

Nie będzie za dużo 20 neonów i no rozborek? Molinezje 1 samiec 3 samice? Tetry nie nadają się do tego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam moja obsada: 3+10 mieczyki,6+12molinezje,2+2żaglopłetwe,2kosiarki,3glonojady,10kirysków,1+2prętnik karłowaty,piskorki,2sumiki liniowe,4neony,4labeo.Mieczyki przenoszę do akwarium 1 glonojadem 112l czy to dobry pomysł co.

 

Zdublowałeś temat, odgrzebałeś stary. Nie mam do Ciebie siły, ostrzeżenie. A ten temat zamykam.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z tą obsadą bo jak labeo dorosną to będziesz mieć tam rozróbę jak w starych filmach gangsterskich.

 

Mieczyki możesz przenieść nawet z dwoma glonojadami, o ile to są zbrojniki niebieskie lub mniejsze! I dodatkowo, przykro mi to mówić, ale mieczyki 1+3 i nie więcej!

 

Masz PRZERAŻAJĄCO przerybioną tą 240stkę. Na Twoim miejscu znalazłbym nabywców/adoptujących dla większości ryb i zostawił tylko prętnika, piskorki i kosiarki. W takim układzie robisz:

 

6xkosiarka

1+3xprętnik karłowaty

12xpiskorek

i tutaj albo zestawiasz neonów do 20, albo oddajesz neony i bierzesz razbory klinowe do 20, przy czym to drugie jest logiczniejszym wyjściem z punktu widzenia geografii i biologii ryb.

 

Jeśli masz wodę miękką lub średniotwardą, to warto byłoby do większego akwarium dodać torfu włóknistego do filtracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...