Skocz do zawartości

problem z roślinkami


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie dotyczące roślinek i oświetlenia , chodzi mi konkretnie o anubiasy barteri i blyxe japonikę .

znalazłem tu na forum jakąś encyklopedię roślin w j. angielskim no i wyczytałem, że anubiasy rośną dobrze przy słabym oświetleniu natomiast blyxa srednie.

Zauważyłem że po tygodniu od wsadzenia roślin do akwarium z liści blyxy robią się nitki i po prostu znika . Wiem, że to pewnie przez za słabe światło ale dlaczego anubiasy marnieją ? zauważyłem na 2 listkach że robi się dziura i po liściu pozostaje tylko jakby "szkielet" :D wszystkie inne roślinki rosną normalnie . Nawet Mayaca i wywłócznik , które podobno są trudne w uprawie?

 

oświetlenie 0.31 w/l, na razie kombinuję jak podczepić jeszcze jedną świetlówkę ale nie mam pod co podpiąć , mam statecznik drugi ale kostka do wpięcia kabelków się przepaliła i odpadła ;/ trochą mało tego światła , mam zamiar kupić drugi statecznik 4x18 w tylko musze uzbierać jeszcze kasy na nowe jarzeniówki .

 

jeśli ktoś wie co jest z tym anubiasem proszę o odpowiedzi .

 

Edit :

 

dodam ze znajomy ma tego samego anubiasa w akwarium 60 l i oświetleniem 15 w i rośnie normalnie a to wychodzi nawet mniej jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy niedrogi?

22zł za 250ml to trochę przydrogo.

Za 30zł masz 500ml AquaArt Classic.

Czyżbyś się przekonał o wyższości (przynajmniej cenowej) AA w stosunku do EL ? ;)

 

Zdecydowanie polecam Classic AA

Sprawdziłeś na Swoich roślinkach? Mnie właśnie odstraszyła niska cena tej wielkiej butli-może niepotrzebnie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś się przekonał o wyższości (przynajmniej cenowej) AA w stosunku do EL ? ;)

Do tego akurat nie musiałem się przekonywać ;)

 

 

Sprawdziłeś na Swoich roślinkach? Mnie właśnie odstraszyła niska cena tej wielkiej butli-może niepotrzebnie..?

Ja sprawdzam w jednym baniaku. Jak na razie nie ma jakiejś powalającej różnicy.

Mimo to będę stosował obie serie produktów.

Może z czasem jakaś różnica będzie zauważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak tak się teraz bliżej przyjrzałem to widzę że jedna sadzonka pada całkiem jedna tak sobie a dwie pozostałe normalnie wypuszczają korzenie i nowe łodygi i listki to już nie wiem o co chodzi .. a anubias jak mi padły 2 liście tak na razie nic nie widzę żeby padały nowe. zobaczymy jutro i później . Póki co zrez7ygnuje z nawozów a zainwestuję w więcej oświetlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...