Skocz do zawartości

Duże akwarium329l w oczekiwaniu na pomoc przy doborze obsady


ArcySko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2x Gibbiceps

Bądź równie piękne Severum Gold:)

Ciekawe co zrobi gibek jak będzie chciał posiedzieć na bocznej szybie mając 30cm (a osiąga więcej, co wiecie) - czyli tyle ile wysokość akwa po dodaniu podłoża :zamieszany:?

Severum jak osiągnie 15-20cm też będzie "bardzo ciekawie" wyglądać w tak "wysokim" akwarium.

Akwarium idealne dla ryb dennych (planujesz kiryśniki) i dużej ławicy (bystrzyki, zwinniki, prystelki, danio).

Do tego jakiś harem gurami/prętnika/bojownika/żyworódek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel akwa z powodzeniem trzyma gibbka, on nie rośnie do nominalnych rozmiarów w ciągu kilku miesięcy...trochę czasu na to potrzebuje.

 

Szmaragdy chyba nie są większe od Severum, też u poprzednika sobie radziły...

 

Zresztą poczytaj..miłej lektury... viewtopic.php?f=22&t=29126&st=0&sk=t&sd=a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy :D Także pomalutku. Pley miał szmaragdowe i nie narzekały więc Diamentowe tez nie będą 9chyba ;p) . Gibek nie powinien narzekać mimo pokaźnych rozmiarów ale jak wiadomo nie wszystko jeszcze jest wiadome. Także bez zbędnego pośpiechu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy :D Także pomalutku. Pley miał szmaragdowe i nie narzekały więc Diamentowe tez nie będą 9chyba ;p) . Gibek nie powinien narzekać mimo pokaźnych rozmiarów ale jak wiadomo nie wszystko jeszcze jest wiadome. Także bez zbędnego pośpiechu :)

Gibka 50cm nie kupisz, tylko młody okaz...on na początku szybko rośnie a potem długo trzeba czakać na nominalne rozmiary.

Z resztą Pley nie jest terrorystą rybim, gdyby gibek nie mógł być w tym akwa to by nie był:)

 

Coś na początku chyba o jakieś klątwie wspominałem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel akwa z powodzeniem trzyma gibbka, on nie rośnie do nominalnych rozmiarów w ciągu kilku miesięcy...trochę czasu na to potrzebuje.

 

Szmaragdy chyba nie są większe od Severum, też u poprzednika sobie radziły...

 

Zresztą poczytaj..miłej lektury... viewtopic.php?f=22&t=29126&st=0&sk=t&sd=a

Temat mi znany i zacytuję z innej strony:

Pielęgnica szmaragdowa

Pochodzenie: Ameryka Południowa, rzeki Brazylii i Kolumbii o wolnym mętnym nurcie.

Wielkość: do 30 cm.

Akwarium: Minimum 120 cm długości, wysokość także jest istotna i nie powinna być mniejsza niż 50 cm.

Więc troszkę obiektywizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta teoria to nie wszystko... tak odnośnie obiektywizmu.

W takim razie wszytko jest teorią: wysokość akwa dla skalarów, minimalny litraż dla danego gatunku etc.

Nadal polecam obiektywizm.

Nadal nie widzę w tak niskim akwa ryb o rozmiarze powyżej 15cm (mam na myśli te okrągłe).

Może paletki? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, jednak kupi małe rybki, które będą sobie spokojnie rosły. ponadto nie mylmy heros efasciatus z heros severus.

25cm heros efasciatus to okaz,do 20cm zazwyczaj.

 

Diamentowa 25cm okazy bardzo rzadko się zdarzają, zazwyczaj 15-20cm.

 

Gibbicepsy do 50cm dorastają ale niezwykle rzadko najczęściej do 40cm.

 

Być może to co napisałem to głupota, ale jeżeli ma mnie ktoś poprawić to proszę by była to osoba która hoduje pielęgnice.

W necie i w książkach mogę sam poczytać także nie musicie przytaczać z tych źródeł cytatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duch preferuje raczej gęstą roślinność.

Polecam pooglądać naturalne miejsca, w których występują te ryby

 

Pielęgnica szmaragdowa wysoka na 30cm? Wiesz co mówisz? Ja miałem 30cm długą rybę, a jakoś nie miała proporcji dyskowca i wysokość jej nie była większa jak 10-13cm.

 

Kolejną rzecza jest gibbiceps - poczytaj fora zbrojnikowe. To, że akwarium jest niższe od docelowej długości ciała ryby, to nie znaczy, że jest zły (tym bardziej, że mowa o rybie DENNEJ).

 

Akwarium: Minimum 120 cm długości, wysokość także jest istotna i nie powinna być mniejsza niż 50 cm.

Więc troszkę obiektywizmu.

Haha ?! 120cm długi na temporalisy? Więcej praktyki, mniej czytania głupich stronek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgnica szmaragdowa wysoka na 30cm? Wiesz co mówisz? Ja miałem 30cm długą rybę, a jakoś nie miała proporcji dyskowca i wysokość jej nie była większa jak 10-13cm.

 

Kolejną rzecza jest gibbiceps - poczytaj fora zbrojnikowe. To, że akwarium jest niższe od docelowej długości ciała ryby, to nie znaczy, że jest zły (tym bardziej, że mowa o rybie DENNEJ).

 

 

Nic nie pisałem o wysokości tej pielęgnicy, tylko o długości. Mimo wszystko jej proporcje nie są odpowiednie to ej wysokości zbiornika.

 

O gibbicepsie nic nie pisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh zrobiło się trochę zamieszania :D Jeżeli mówicie żeby pangi nie kupować to nie kupie choć jestem nią oczarowany no ale cóż :) Czyli obsada póki co ma wyglądać tak: kiryśniki+/-6, zbrojniki:2gibki +kilka innych , para pielęgnic diamentowych a do tego wszystkiego stado bystrzyków/zwinników +/-30szt.

 

Jakieś inne sugestie co do zwierzyny może coś czymś zastąpić albo dodać coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...