Skocz do zawartości

Zakładanie akwarium 54l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję założyć akwarium 54l 60x30x30. Chciałbym aby było to coś w tym stylu co na filmiku:

+dodatkowo jakieś rośliny wyższe z tyłu, coś średniego do tego w rogu.

 

Na początek proszę o rady co wybrać oraz jeśli znacie to proszę o polecenie sprzedawców (z Warszawy lub sklepy internetowe):

 

akwarium- wybrane

 

pokrywa- chcialbym kupić zwykły abs przerobiony na 2 świetlówki- ale jestem otwarty na inne propozycje

 

filtr- nie mam pojęcia jaki ale przy tym litrażu jakiś wewnętrzny raczej

 

tło- chyba jasne ale czekam na propozycje gdzie kupić i jakie

 

co2- myślalem nad różnymi opcjami-własna bimrownia lub co2 w płynie czy w butli z dyfuzorem nie wiem która będzie najodpowiedniejsza

 

dodatkowe akcesoria- grzałka, siatka, skrobak do szyb, pokarm,odmulacz, szczypce do sadzonek, nożyczki (jakie?) coś jeszcze?

 

podłoże- ADA AMAZONIA 9l http://allegro.pl/ada-amazonia-new-9l-p ... 92132.html

 

skały/korzenie- raczej skały ale czekam na opinie

 

flora: myślałem nad parvula- tylko ile sadzonek potrzeba, na allegro widziałem zestawy np 7 różnych trawników ale to chyba gorzej wygląda taka mieszanina? Jakie jeszcze rośliny do tego?

 

fauna:

10-12 neonów innessa

10 rc (można łączyć rc i amanno?, ewentualnie inne krewetki)

do tego jakieś 5 otosków

 

Czekam na opinie, chętnie skorzystam ze wszystkich sugestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawców poszukaj na allegro. Tam również wystawiają większe sklepi internetowe. Na pewno coś znajdziesz z Wawy

 

pokrywa i świetlówki w zależności od wybranych roślin.

 

filtr-najlepiej kaskadę albo zewnętrzny

 

tło- najlepiej czarna folia samoprzylepna, lub inny kolor który ci się podoba

 

podłoże- ADA AMAZONIA 9l , bardzo dobre ale i drogie

 

 

fauna:

10-12 neonów innessa

10 rc

do tego jakieś 5 otosków

 

Może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Też się przymierzałem do 54l ale że mam miejsce wybrałem 63l bo jest tylko 5 cm wyższe a zawsze 9l wody więcej.

Jak masz miejsce po bokach to kup filtr typu kaskada bo w baniaku zawsze szkoda miejsca. Mała przeróbka nożem pokrywy i kaskada będzie wisieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa mam postawić we wnęce wysokość zaledwie 45cm, dlatego się zastanawiam czy nie zamówić trochę niższego akwa (np 27cm). Myślałem też nad belką oświetleniową zamiast pokrywy ale boję się że krewetki uciekną...

Krewetki mogą uciekać. Do prac w akwa i tak musisz zdjąc pokrywę więc nie musisz kupować belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...