Skocz do zawartości

[98l] Ogólne


Saint83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Info

napowietrzanie i filtracja

AQUAEL PowerHead Circulator 650 z deszczownią

 

oświetlenie

1x24W 6500k

1X24W 8000k

 

technika CO2 - brak

 

gatunki i ilość ryb (planowana obsada)

- prętnik karłowaty (para)

- prętnik miodowy (albo 3 samice albo nie wiadomo jeszcze co)

- neonki czerwone (4szt)

- kosiarki (3 szt)

- otosek (1 szt)

- kirysek panda (6 szt)

 

rośliny

Echinodorus macrophyllus

Echinodorus foxtail

Moczarka

Alternanthera splendida

Rotala okrągłolistna

Sagitaria natan (trawa)

Cyperus (trawa)

Trawka brazylijska

Moczarka

Mech jawajski

Gałęzatka

 

dodatki

-kokos

2 korzenie

-piaskowiec

 

 

tło

zewnętrzne kupne fototapeta

 

parametry wody Test Tetra 6 in 1

pH: 7,2-7,6

kH: 6-10

gH: 16

 

Zapraszam do komentowania i proszę o rady.

post-11831-13685167621344_thumb.jpg

post-11831-13685167622332_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wyrzuciłbym te czerwone kamienie i podłoże wymieszał z ciemnym żwirkiem.

Dodaj więcej roślin na 3 plan np. nurzaniec.

Korzeń obsadź mchem.

Kokos ustw za korzeń.

Daj jakieś ciemne tło.

A te czerwone kamienie to chodzi o pisakowiec czy te małe?

Tak szczerze to rośliny są dzisiaj posadzone i czekam trochę na to jak się przyjmą i jak się rozwiną.

Korzenie miały być obsadzony mchem jawajskim ale niestety w jednym ze sklepów tylko obiecywać potrafią. Co do kokosa to zastanawiam się nad wywaleniem go albo obcięciem w pół bo też mi trochę zawadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będziesz miał życie w akwa :?:

Cóż, życie oprócz roślinek pojawiło się "samo".

Pierwszy ślimak wyłowiony dzisiaj. Chyba do obsady będę musiał włączyć bocję albo helenkę.

Życie planowane ma być za tydzień może 2.

 

Poniżej fota po małych zmianach aranżacyjnych. Roślinki (szczególnie sagitaria po lewej) niestety na dzień dzisiejszy troszkę mi zmarniały, ale w przyszłym tygodniu powinny dojechać odżywki i nowe roślinki.

 

Pociesza mnie tylko, że woda bez zmian (kryształ) i parametry również więc kamyczki na nią nie wpływają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chwilę mnie nie było i trochę się pozmieniało.

Aranżacyjnie - jak widać na zdjęciu u góry.

Z najważnieszych spraw weszło życie, najpierw roślinki, kolejno ślimaki następnie glony i rybki.

Jeśli chodzi o roślinki akwa jest po niedawnej zmianie i odświeżeniu.

Z moczarki zostały tylko młode pędy, jedna z traw prawie że sama wyginęła z kilku kępek została mi 1 i zobaczymy co dalej. Poza tym z zamówionych roślin rotala przywędrowała mocno przemarznięta, na 8 czy 10 pędów zostały mi obecnie 4 w wersji szczątkowej ale powoli odżywa. Generalnie rzecz biorąc zakupiłem nawóz i dodatkową świetlówkę więc może będzie lepiej.

Glony - pojawiły się nie wiadomo kiedy, trochę chyba sam dołożyłem 3 grosze dla ich rozwoju ściągając je z liści i rozpylając zarodniki. Na dzień dzisiejszy nie mogę powiedzieć, że wyginęły ale częste podmiany i generalne porządki swoje zrobiły. Oprócz tego samo wprowadzenie rybek też pomogło (otoski i kosiarki).

Ślimaki póki co wyrzuciłem 3 i jakoś następnych nie widzę. Zobaczymy co będzie dalej.

Rybki - w pierwszej fazie ze względu na glony weszły otoski (3szt.) na dzień dzisiejszy przeżył 1 i mam nadzieję, że tak zostanie. Kolejno kupiłem prętniki karłowate i 3 kiryski. W sklepie na glony mojej żonie doradzono kosiarki i stąd się pojawiły. Plan co do nich generalnie jest taki, że na lato trafią do oczka wodnego bo w akwa dłużej ich trzymać nie zamierzam. Dodatkowo żonka kupiła również neony czerwone i prętniki miodowe (bo "takie one śliczne") i tu refleksja przy okazji.

Nie wysyłać żony do sklepu zoologicznego bo wróci z czymś o czym nawet nie myśleliśmy.

Na dzień dzisiejszy dalszych planów zakupowych nie mam i czekam na rozwój wydarzeń. Poza tym rybkom trochę spokoju by się przydało (ostatnio za często wpycham ręce do wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...