Skocz do zawartości

Zgony krewetek


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem otóż od jakiś 2 tygodni obserwuję zdychanie krewetek. Jest to jedna, a nieraz dwie na dzień.

 

Akwarium 25l, filtr FZN 1 (biobale, wata, gąbka), 25*C, :!: PH 8 :!:

Reszty parametrów nie sprawdzam i zainteresowało mnie to PH. Może to być powód czy raczej nie?

 

Do dwuch tygodni wstecz wszystko było ok. Jakieś trzy tygodnie temu zacząłem stosować nawóz micro i macro lecz wątpie aby to był powód zgonów krewetek.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci być może :lol: powiem dlaczego też mam taki problem jak ty. Za dużo lejesz mikro a one są wyczulone na miedź albo mangan(dokładnie nie pamiętam) A że zależy mi na szybkim wzroście roślin czasami przesadzam z mikro i znajduję 1-3 na dzień. Może i w twoim przypadku to jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że przesadziłem z nawozem. Mam połączone micro i macro w jednym aby było mi łatwiej więc zaprzestanę nawozić na jakiś czas i zobaczę co się będzie działo. W przyszłości postaram się zmienić dawkę o połowę i będę patrzył co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest znaleźć mikro bez miedzi. Stosowałeś przepisowe dawki z etykiety? U mnie padały właśnie przy standardowych dawkach po zmniejszeniu padało już mniej ale się zdarzało ale odstawiać było mi niestety szkoda :lol: Kiedyś jeszcze padły przy zagazowaniu co2 ale to już inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo coś mi tak zaświtało że może przedawkowałeś nawóz ale skoro masz strzykawkę to dość precyzyjnie dawkujesz.

Myślę że dEn trafił z podawaniem nawozu i to może być przyczyna jak wiadomo w tym nawozie jest miedź,krewetki tego nie znoszą.

Możliwe że rośliny tego nie przerabiają bo masz ich za mało,albo inaczej po prostu za dużo go podajesz.

Czym się kierowałeś podając ten nawóz miałeś porady od producenta ogólne,czy szczegółowe?

W moim przypadku zamówiłem też podobny nawóz z tym że drogą e-mail musiałem podać wszystko o akwarium łącznie ze zdjęciem akwarium odnośnie dawkowania i wiesz co żadnych zgonów nie mam.

Czasem tylko jakieś małe skupiska zielonych nitek ale to moja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...