Skocz do zawartości

Akwarium 60 litrów - kilka pytań i problem z filtrem


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu przymierzałem się do reaktywacji mojego hobby z dzieciństwa .

Mam akwarium lekko ponad 60 litrów (60cmx30x35) .

W pokrywie mam zamontowaną świetlówkę 15 w.

Na akwa jest termometr taki przyklejany (niestety nic na nim nie widać).

Dzisiaj wsadziłem kilka roślinek a w ich okolice dałem kulki gliniano torfowe, wszystko przed włożeniem do akwa zostało

wypłukane i umyte ( a kamienie wygotowane w wodzie z solą) .

Od znajomego który ma sklep z akcesoriami zoo dostałem filtr Atman at-200 wiem ,że super nie jest ale za darmoszkę i nowy więc nie ma co narzekać póki co(jeśli nie będzie się spisywał zakupie filtr kaskadowy aquael) . Mam w związku z tym Atmanem pytanie na regulatorze skręciłem o połowę jego moc bo jak działał bez regulacji to w akwarium był dosłowny wir, teraz skierowałem wylot lekko ku tafli wody i jest delikatny ruch wody . Do tego filtra był w zestawie wężyk napowietrzający z regulacją , ale kiedy podpinam ten wężyk do filtra zamiast pompować powietrze do akwa, przez wężyk wychodzi woda :-/ , umiejscowiony jest oczywiście ponad zbiornikiem, co z nim nie tak ?

czy może wystarczy sam filtr bez tego napowietrzacza ? Woda w tej chwili ma około 25 stopni ( w mieszkaniu jest ciepło cały czas - blok) , czy potrzebna jest grzałka ?

co do rybek to planuje :

x5 gupik pawie oczko

x4 mieczyki

2 małe glonojady

3 małe krewetki .

Nie chce przesadzić z ilością rybek. Roślinek kilka dostałem od znajomego, 2 kupiłem w sklepie , jak za bardzo się rozrosną oddam któremuś z kolegów ( mam kilku który mają akwaria).

Czy użyć uzdatniacza przed wpuszczeniem rybek ?

 

fotka akwa na dzisiaj(tło będzie inne) :

Dołączona grafika

ta duża ,,roślina" z prawej z tyłu jest sztuczna, zasłania filtr , jak tylko naturalne będą wystarczająco duże by go zasłonić, sztuczniak wyleci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu przymierzałem się do reaktywacji mojego hobby z dzieciństwa .

Mam akwarium lekko ponad 60 litrów (60cmx30x35) .

W pokrywie mam zamontowaną świetlówkę 15 w.

Na akwa jest termometr taki przyklejany (niestety nic na nim nie widać).

Dzisiaj wsadziłem kilka roślinek a w ich okolice dałem kulki gliniano torfowe, wszystko przed włożeniem do akwa zostało

wypłukane i umyte ( a kamienie wygotowane w wodzie z solą) .

Od znajomego który ma sklep z akcesoriami zoo dostałem filtr Atman at-200 wiem ,że super nie jest ale za darmoszkę i nowy więc nie ma co narzekać póki co(jeśli nie będzie się spisywał zakupie filtr kaskadowy aquael) . Mam w związku z tym Atmanem pytanie na regulatorze skręciłem o połowę jego moc bo jak działał bez regulacji to w akwarium był dosłowny wir, teraz skierowałem wylot lekko ku tafli wody i jest delikatny ruch wody . Do tego filtra był w zestawie wężyk napowietrzający z regulacją , ale kiedy podpinam ten wężyk do filtra zamiast pompować powietrze do akwa, przez wężyk wychodzi woda :-/ , umiejscowiony jest oczywiście ponad zbiornikiem, co z nim nie tak ?

czy może wystarczy sam filtr bez tego napowietrzacza ? Woda w tej chwili ma około 25 stopni ( w mieszkaniu jest ciepło cały czas - blok) , czy potrzebna jest grzałka ?

co do rybek to planuje :

x5 gupik pawie oczko

x4 mieczyki

2 małe glonojady

3 małe krewetki .

Nie chce przesadzić z ilością rybek. Roślinek kilka dostałem od znajomego, 2 kupiłem w sklepie , jak za bardzo się rozrosną oddam któremuś z kolegów ( mam kilku który mają akwaria).

Czy użyć uzdatniacza przed wpuszczeniem rybek ?

 

fotka akwa na dzisiaj(tło będzie inne) :

Dołączona grafika

ta duża ,,roślina" z prawej z tyłu jest sztuczna, zasłania filtr , jak tylko naturalne będą wystarczająco duże by go zasłonić, sztuczniak wyleci ;)

 

Do wężyka wchodzi woda gdyż filtr zapewne jest zbyt niska. Lecz sam ruch tafli wystarczająco napoietrzy Two zbiornik, więc z wężykiem rozwód:)

Co do obasdy:

Gupik 1+2

Mieczyki odpadają bo za mały litraż

Glonojady również ewentualnie Otoskix6

Krewecie RC.

Uzdatniacza nie używaj odczekaj min 2 tygodnie i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi ;-)

wężyk idzie do pudełka w takim razie.

z glonojadów w takim razie rezygnuje,

na początku będą gupiki zobaczymy jak one sobie będą radzić.

co do dna to dojdzie najwyżej trochę tych białych kamyczków o mniejszej granulacji,

podoba mi się jak jest w akwarium kilka rodzajów różnych ,,żwirków", myślę ,że rybką to nie zaszkodzi a w roślinki są zakopane w drobnym żwirze .

Na zdjęciu nie widać tego i może tak wyszło ,że przy przedniej ściance jest mało kamyszków ale one mają tendencję spadkową z tyłu na przód :)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...