Jump to content
Sign in to follow this  
marnow

[126] Malawi

Recommended Posts

Dlaczego w takim litrażu nie stosujesz kubła?

A kto powiedział, że w takim akwarium MUSI być kubeł?

Ja sam na 5 zbiorników mam w jednym kubeł - nie ma co sie bawić w przesadyzm

Obsada fatalna...

Według mnie kubeł w malawi to podstawa, sam miałem aquael 1100 turbo i nie wyrabiał.

Później zamontowałem kaskade FZN 3 i też szału nie było, teraz mam kubeł i Fzn3 i wszystko się ustabilizowało;)

Nigdzie w mieście nie dostałem Saulosi, nawet w większym mieście byłem i to samo..:/ więc wziąłem 4 Red Red i 3 Yellow, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie, wiem wiem że nie ten gatunek na 126l..:/

Brawo :!: świadomie będziesz męczył te ryby :shock:

Tragedia :x

Szkoda ze do kolegi nie docierają rady i sugestie innych. Masz za maly zbiornik na jaki kolwiek gatunek pyszczaków - na jeden gatunek! a ty jeszcze mieszasz 2 i w dodatku jeden z nich potrzebuje zdecydowanie wiecej przestrzeni do plywania. To juz nie sa czasy kiedy hodowalo sie welonki w sloiku... Bo nawet te potrzebuja troche litrażu. To jak trzymanie psa przy budzie... zyje? no zyje. Je, sra i fajnie jest. Ja mam 6 saulosi i wydaje mi sie ze ciasno maja.

Ja proponuje ci kupić 4+4/3+3 Pyszczaki Yellow

Ładne akwarium;) Jaki masz napowietrzacz ?

Yellow też się nie nadają do tego akwa.

Jeden harem yellow zostaw. Mimo ze i one sie nie nadaja. Zrób coś dla tych ryb i nie męcz ich. Wydaje Ci sie ze jest OK, co oni mowia, przecież plywaja i w ogole.. Poczekaj az troche podrosną. I tak zrobisz jak zechcesz, ale pamietaj ze były przestrogi i uwagi a ty je lekceważyłeś. Pozdrawiam.

Ale jak zostawi yellowy to też będzie je męczył.No chyba,że odda/sprzeda w najbliższym czasie.

Jeden harem yellow zostaw. Mimo ze i one sie nie nadaja.

To jest porada :?:

Do autora: Akwarium przerybione i obsada do oddania.

Cały czas mowie ze to na granicy zdrowego rozsadku trzymac yellowy w tym akwarium, ale widać ze ma problemy z kupnem ryb i pewnie jeszcze wiekszy problem bedzie z oddaniem, wiem po sobie, nikt za darmo nie chcial 15stu, roczych pyszczaków, nie jest wyjsciem zostawienie haremu ale wybranie mniejszego zła. Nie w takich warunkach ludzie trzymają ryby. Myśle ze te 4 ryby w 126litrach daly by rade, lecz dalej jestem za zmiana obsady... zeby nie było. Sądząc po braku aktywności ze strony autora, ma nas w D. pozdrawiam.

Nie wiem po co robiłeś restart.Tamten aranż był lepszy,teraz akwa wygląda na takie zawalone.

Aranżacja dosyć przeciętna a obsada dalej tragiczna.

Na obecną chwilę chyba zmiany obsady nie będzie widzę z podejścia autora.

Aranż prosty, ale akwa ma widoczne rewiry - plus.

Masz wielkiego minusa za obsadę. Męczysz ryby i tyle.

1 aranż podobał mi się bardziej na 85% ten jest taki sobie "zawalony". Obsada fatalna nie rozumiem cię dobrze ci mówią co dać do akwarium, a ty kupujesz co innego zamiast jak nie ma to poczekać, zamówić czy coś ... . Biedne rybki :(.

Lepiej oddaj te ryby, zamiast je męczyć, red red potrzebują na pewno dłuższego akwa niż tylko 80cm. To, że będą pływać i żyć, to nie znaczy, że będą się dobrze czuły :evil: . Najlepiej kup 1+4 saulosi, muszlowce, albo inne ryby z tanganiki nadające się do 126l, a jak nie, to dla ich dobra, oddaj biedne red redy i załóż np. amazonkę albo wielogatunkowe.

Pozdrawiam

Zgadza się,tylko,że muszlowe to tanga.A poza tym z tego co widać,to zmiana obsady autora nie interesuję.Z tym akwa można zrobić tylko 3 rzeczy:a)Zmienić obsadę na saulosi,b)Zmienić to na tangę dla muszlowców,c)Zrobić kompletny restrt ze zmianą biotopu.