Skocz do zawartości

pytanko jaka obsada


danio77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam akwa 240l i 60l chciałem zmienić częściowo obsady by zapobiec bójką rybek pomóżcie mi ułuzcie mi obsady z tych rybek-danio lamparci, pręgowany, kosiarka, neonki inessa,tetra cesarska (1), skalary, bojek, gurami czekoladowy, mozaikowy, dwuplamisty ,agamxispectinferons (sum), hypostomusmultirocbiatus (glonojad), kirysek pstry,czarny, aibinos, spiżowy, piskorek kuhla, bocja wspaniała, mieczyk różne odmiany, zmienniak, diamena.

bardzo dziękuję i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danio lamparci, pręgowany, kosiarka, neonki inessa,tetra cesarska (1), skalary, bojek, gurami czekoladowy, mozaikowy, dwuplamisty ,agamxispectinferons (sum), hypostomusmultirocbiatus (glonojad), kirysek pstry,czarny, aibinos, spiżowy, piskorek kuhla, bocja wspaniała, mieczyk różne odmiany, zmienniak, diamena.

Ale pomieszane gatunki :zamieszany:

 

Na jakich rybach Ci najbardziej zależy?

Będziesz musiał kilka oddać.

Do 60litrów dała bym:neonki, bojka, kiryska spiżowego, danio. Albo bez neonków harem bojownika.

Do 240 tylko jeden gatunek gurami, glonojada, jakis gatunek kirysków, mieczyki i może bocję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam akwa 240l i 60l chciałem zmienić częściowo obsady by zapobiec bójką rybek pomóżcie mi ułuzcie mi obsady z tych rybek-danio lamparci, pręgowany, kosiarka, neonki inessa,tetra cesarska (1), skalary, bojek, gurami czekoladowy, mozaikowy, dwuplamisty ,agamxispectinferons (sum), hypostomusmultirocbiatus (glonojad), kirysek pstry,czarny, aibinos, spiżowy, piskorek kuhla, bocja wspaniała, mieczyk różne odmiany, zmienniak, diamena.

bardzo dziękuję i pozdrawiam ;)

Niestety ale tych rybek co tu napisałeś to w tych 2 akwariach nie upchniesz...znaczy upchniesz jednak bez sensu to będzie, gdyż się zamęczą.

 

Masz ryby ławicowe jak Tetra którą musisz trzymać w stadku.

Na Skalary oba kawa zbyt małe.

Straszny mix gurami. Zdecyduj się na jedn ą odmianę i trzymaj ją w haremie.

Agamix do dużego akwa ok.

Kirysy powinny żyć w grupie ale jeden gatunek a nie każdego po jednym.

Na Bocję za małe akwa...

Zbrojnik do oddania. On rośnie naprawdę duży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tych ryb nie mam tylko one mi się podobają ale najbardzie zalezy mi na kosiarkach ,skalarach,mozaikowych guraminach,kiryskach i glonku.

Kosiarki 6, skalar 2, gurami 1+3, kiryski min 6, neonki 20-30

 

A do tego 240l oprucz lławicy neonków (ile ona ma liczyć) mogę dodać kilka mieczyków? A co do 60l?

Możesz dodac mieczyki, na początek proponuję 1+3, namnożą się, chyba, ze na start chcesz mieć więcej, to ok.

Do 60: Co bys chciał w niej mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 240L standardowych Skalar?

50 cm wysokości odejmijmy podłoże, przestrzeń nad taflą zostaję jakieś 40cm.

Minimalna wysokość zbiornika dla Skalarów to 60cm.

Nie no już nie twórz mitów. Wiadomo, że im więcej typ lepiej, ale 50cm wysokości spokojnie wystarczy.

50cm tak, ale tu trochę stracimy na podłoże i wolną przestrzeń ponad taflą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...