Skocz do zawartości

osmoza a bw


togaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej, zakładam bw w 450 litrach, filtr ro już działa.

 

Czy same ro wystarczy czy może mam stosować jakiś uzdatniacz?

 

z roślin pewnie będą tylko pływające, co2 nie będzie, światło jakieś 110W/450l

 

chodzi mi głównie o to czy woda z ro bez żadnych domieszek nie jest zbyt jałowa dla ryb, itp, oraz czy nie jest to zbyt ryzykowne mieć kh i gh=0.

 

z innej beczki pytanie o piasek na dno. na hurtowni budowlanej mają: płukany do wylewek ostry (szary), płukany do tynków (żółty) miękki oraz mają piasek zwykły - który najlepszy?

A może lepiej kupić kwarcowy z marketu w workach 25 kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Robie 100% RO.

 

RO to "woda kameleon". Dasz ją do czegoś co zatwardza wodę, to bedziesz mieć twardą. Dasz do dużej ilości torfu, liści itd, to bedziesz miec niezły kwas - to tak ogólnie.

 

Woda RO różni się przewodnością od kranówki.

 

Twardości równe zeru są super dla Apisto, ale dla np zbrojników takie parametry bedą najgorszymi z możliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za różnica czy na dolewki czy na start?

 

chcę bw założyć i jakoś tak głupio na start lać z kranu gdzie mam ph=8 gh 25 itp

 

zawsze mi się wydawało ze woda z ro jest idealna:P nawet widziałem galerie gdzie była ciągła podmiana z ro

 

Jak ktoś może dopomóc będę wdzięczny - gdyż jest to dla mnie nadal czarna magia z tą wodą, a już niebawem muszę działać.

 

W bw będzie torf liście i szyszki, więc po wlaniu ro pewnie ph spadnie na czym mi zależy. Będzie też piasek kwarcowy, ale pewnie on nie wpływa na ph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...