Skocz do zawartości

[240 l] Pytanie dotyczące obsady.


Heroin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hey, w sprawie tej obsady pisałem już w innym temacie ( założonym przez lol111 ), ale nie otrzymałem tam odpowiedzi więc założę swój własny temat. Akwarium 240 litrów ( 1200 x 400 x 500 mm ) , filtr JBL e910 i pytania o obsade:

 

1. Zamierzam zainstalować w akwarium 4x Żaglowiec skalar "Manacapuru" + do tego mam jednego takiego http://www.akwarium.dl.net.pl/files/skalar.jpg ( dostałem go w prezencie i się przywiązałem więc oddanie nie wchodzi w grę ) ) czy ten wyróżniający się będzie miał z okazji swojej inności jakieś niewesołe jazdy ze strony nowych przybyszów (jest od nich większy (tzn jeszcze ich nie mam, ale podejrzewam że nie będą takie duże) ) ?

 

2.

Dla sprostowania 2 pary skalara a nie 4 skalary i więcej ich już nie dawaj bo 2 pary to wystarczająco na ten baniak.Możesz kupić więcej a gdy dorosną dobiorą się w pary pozostałe będziesz musiał oddać bo samotne skalary będą siedziały w kącie zaszczute

Jestem ciekaw czy "niedoparowane" skalary faktycznie będą zaszczute ? Ktoś spotkał się z takim przypadkiem ?

 

3. Ile Neonków Inessa mogę umieścić w tym akwarium ( czy w ogóle mogę umieścić tam takie Neonki skoro planuje jako podłoże zastosować piasek kwarcowy o granulacji 1mm ? ) Jeśli nie ( piasek jest jasny Neonki za tym nie przepadają podobno ) to jaka inna ławica kolorowych rybek mogła by tam zamieszkać ?

 

4. Co do ekipy czyszczącej ? Chciał bym kosiarki, ale czytałem że w akwariach żyją w grupach po min 6 osobników (mogę tam tyle dodać ?)

Coś jeszcze do czyszczenia dna ?

 

 

Pozdrawiam Jimmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie powinien mieć problemów ze skalarami o innej maści. Nie wiem jak to jest z 'niedoparowanym' skalarem ale myślę, że też nie będzie źle. O pary chodzi tylko w okresach tarła normalnie skalary pływają razem w grupce. Jeśli osobnikiem bez partnera będzie samica tym bardziej nie będzie problemów.

Będzie to BW? Neonki jak najbardziej. 30sztuk spokojnie.

 

Kosiarki mi tu nie pasują zastąpił bym je zbrojnikiem niebieskim i do tego stadko 8szt kirysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...