Jump to content

[240 l] Pytanie dotyczące obsady.


Heroin
 Share

Recommended Posts

Hey, w sprawie tej obsady pisałem już w innym temacie ( założonym przez lol111 ), ale nie otrzymałem tam odpowiedzi więc założę swój własny temat. Akwarium 240 litrów ( 1200 x 400 x 500 mm ) , filtr JBL e910 i pytania o obsade:

 

1. Zamierzam zainstalować w akwarium 4x Żaglowiec skalar "Manacapuru" + do tego mam jednego takiego http://www.akwarium.dl.net.pl/files/skalar.jpg ( dostałem go w prezencie i się przywiązałem więc oddanie nie wchodzi w grę ) ) czy ten wyróżniający się będzie miał z okazji swojej inności jakieś niewesołe jazdy ze strony nowych przybyszów (jest od nich większy (tzn jeszcze ich nie mam, ale podejrzewam że nie będą takie duże) ) ?

 

2.

Dla sprostowania 2 pary skalara a nie 4 skalary i więcej ich już nie dawaj bo 2 pary to wystarczająco na ten baniak.Możesz kupić więcej a gdy dorosną dobiorą się w pary pozostałe będziesz musiał oddać bo samotne skalary będą siedziały w kącie zaszczute

Jestem ciekaw czy "niedoparowane" skalary faktycznie będą zaszczute ? Ktoś spotkał się z takim przypadkiem ?

 

3. Ile Neonków Inessa mogę umieścić w tym akwarium ( czy w ogóle mogę umieścić tam takie Neonki skoro planuje jako podłoże zastosować piasek kwarcowy o granulacji 1mm ? ) Jeśli nie ( piasek jest jasny Neonki za tym nie przepadają podobno ) to jaka inna ławica kolorowych rybek mogła by tam zamieszkać ?

 

4. Co do ekipy czyszczącej ? Chciał bym kosiarki, ale czytałem że w akwariach żyją w grupach po min 6 osobników (mogę tam tyle dodać ?)

Coś jeszcze do czyszczenia dna ?

 

 

Pozdrawiam Jimmy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie powinien mieć problemów ze skalarami o innej maści. Nie wiem jak to jest z 'niedoparowanym' skalarem ale myślę, że też nie będzie źle. O pary chodzi tylko w okresach tarła normalnie skalary pływają razem w grupce. Jeśli osobnikiem bez partnera będzie samica tym bardziej nie będzie problemów.

Będzie to BW? Neonki jak najbardziej. 30sztuk spokojnie.

 

Kosiarki mi tu nie pasują zastąpił bym je zbrojnikiem niebieskim i do tego stadko 8szt kirysków.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...