Skocz do zawartości

Interesujące akwarium 400 litrów


Basteq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No akwarium fajne, ale są "ale"

Po pierwsze to chodzenie i tupanie. Stres dla ryb = choroby.

Zaprosisz gości, będą się koło nich kręcić, kopnie ktoś nie daj boże. Stres dla ryb = choroba.

 

Odpuściłbym.

Masz rację, też o tym myślałem.

 

Z drugiej strony to:

 

Inne akwaria też są na szafkach i tupanie rybom nie przeszkadza.

 

W domu mieszkam tylko z dziewczyną i dzieci nie planujemy nigdy mieć.

 

Jak przychodzą znajomi to siedzi się przy innym stole w salonie a i tak się to rzadko zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bedzie w miejscu neutralnym tam gdzie się siedzi i odpoczywa a nie chodzi w (glanach stuka i puka)

Dokładnie, w salonie jest drewniana podłoga, dobrze wyciszona. Nie chodzimy w domu w glanach ani w szpilkach.

 

Więcej robi się hałasu strzelając drzwiczkami od szafki pod akwarium

 

Ale każda uwaga jest cenna i warta przemyslenia:)

 

Mnie martwi skraplanie się wody od spodu blatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 400l, te słupki w filtrach coś małe.

Oświetlenie do kitu, ale roślin i tak pewnie tam nie będzie.

Obserwacja takiego baniaka, głównie z góry.

Jak masz psa, to Ci zapaćka szyby.

Bardzo łatwo o wypadek przy takim akwarium.

Szybę będziesz musiał dość często myć, szczególnie jak tam ma być tanga/malawi. Skraplanie się twardej wody = masa osadu.

Na szybie nic ciężkiego układać nie można.

No i koronne sprzeciw. Każda szklanka, talerz, cokolwiek twardego, to "łup" i stres dla ryb. Z tego samego powodu, nie buduje się zbiorników np. koło często otwieranych drzwi.

 

Bardziej bym się zdecydował na normalny zbiornik, jak nie masz miejsca, to zrób regał, tak żeby jeden baniak był nad drugim. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega lubi śie doczepiać do czegoś. Akwarium bedzie w miejscu neutralnym tam gdzie się siedzi i odpoczywa a nie chodzi w (glanach stuka i puka)

 

Oświetlenie jest w tych srebrnych rurkach jak dobrze widze?

Lubię, aby ryby mogły żyć w spokoju. Każdy kontakt z akwarium będzie oznaczał stres dla ryb. Łatwo powiedzieć "Chłopie bierz, bo fajnie wygląda". Tu chodzi o to, aby za tydzień nie napisał tematu na forum "Co się dzieje z moimi rybami", czy nie szukał kupca na to akwarium, bo po zakupie okazało się, że jednak ktoś miał rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 400l, te słupki w filtrach coś małe.

Oświetlenie do kitu, ale roślin i tak pewnie tam nie będzie.

Obserwacja takiego baniaka, głównie z góry.

Jak masz psa, to Ci zapaćka szyby.

Bardzo łatwo o wypadek przy takim akwarium.

Szybę będziesz musiał dość często myć, szczególnie jak tam ma być tanga/malawi. Skraplanie się twardej wody = masa osadu.

Na szybie nic ciężkiego układać nie można.

No i koronne sprzeciw. Każda szklanka, talerz, cokolwiek twardego, to "łup" i stres dla ryb. Z tego samego powodu, nie buduje się zbiorników np. koło często otwieranych drzwi.

 

Bardziej bym się zdecydował na normalny zbiornik, jak nie masz miejsca, to zrób regał, tak żeby jeden baniak był nad drugim. ;)

Dzięki, własnie chodzi mi o konstruktywną krytykę :)

 

-Nie wiem jakiej pojemności są te słupki ale są tam dwa filtry.

-Jeżeli bym się zdecydował to myślałem o Tanganice więc roślin nie będzie, albo w niewielkiej ilości.

-Psa nie mam, kota też. Jest dziewczyna ale jest grzeczna i lubi akwaria ;)

-W domu jesteśmy tylko my więc można uważać. Nie piję więc sie nie przewrócę na akwarium.

-Martwi mnie właśnie ta skraplająca się woda :zamieszany:

-Jeżeli cokolwiek stawiałbym na szkle to na podstawce z materiału.

Poza tym szyba wierzchnia jest osadzona na gumowych kulkach, które nie będą przenosić drgań bezpośrednio na akwarium.

 

Lubię, aby ryby mogły żyć w spokoju. Każdy kontakt z akwarium będzie oznaczał stres dla ryb. Łatwo powiedzieć "Chłopie bierz, bo fajnie wygląda".

No właśnie chodzi mi o dyskusję na temat minusów, bo to że wygląda ciekawie i efektownie to wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...