Jump to content

Problem z wodą

kasper6969
 Share

Recommended Posts

Witam,

Zakupiłem zbiornik 240l,do tego filtr wewnętrzny Senior typ N1000 bio. oświetlenie pokrywa 2x30w.

Żwirek dobrze wypłukałem,korzeń moczyłem 3 doby, po czym włożyłem do akwarium(filtr chodził od początku) Do wody dodałem Tetra AqaSafe oraz kultury żywych bakterii sera bio nitrivec.Posadziłem też kilka roślin,kryptokorynę niskopienną i jakieś 2 jeszcze ale nie znam nazwy .Po 3 dobach woda się wyklarowała , wpuściłem rybki,wiem że to trochę za wcześnie:(10szt. danio czerwone i dokupiłem rośliny(Lobelia Cardinalis,Lilaeopsis,Echinodorus bleheri,Ludwiga arcuat) co dzien dokupowałem stopniowo inne rybki.(2-Zbrojniki Niebieskie, 2-Kiryski Spiżowe,2- Kiryski Pstre,30-Neonków Innesa, 4-Gupiki, 3-Mieczyki oraz 2-Kosiarki)po kilku dni zauważyłem że jakaś dziwna mętna powłoka zrobiła się na lustrze wody i nie wiem co z tym zrobić.Proszę o pomoc.

Po 1 po co wlewasz chemie do zbiornika?Po 2 obsada do korekty.Po 3 woda msi odstać minimm 2 tyg.Co do tego korzcha-to jest to korzuch bakteryjny.Wystarczy skierować wylot filtra ku górze i zebrac syf.Ruch tafli wyeliminuje jego powstawanie 8-)

Bez testów ciężko będzie kontrolować co się dzieje w akwarium. Robiłbym podmiany do 3 dni + głodówka w dniu podmany, aby nie podnosić poziomu No2 i No3.

10szt. danio czerwone co dzien dokupowałem stopniowo inne rybki.(2-Zbrojniki Niebieskie, 2-Kiryski Spiżowe,2- Kiryski Pstre,30-Neonków Innesa, 4-Gupiki, 3-Mieczyki oraz 2-Kosiarki

Kiryski od 6 sztuk jednego gatunku.

Kosiarki to ryby stadne.

Gupiki i Mieczyki trzymamy w haremach. Mam nadzieje, że tak je trzymasz.

Czekamy teraz na twój temat w dziale choroby "Moje ryby zdychają a ja nie wiem czemu :o :o :o :o :o HELP!!!!!!"

Oraz w dziale Roślinki i ich pielęgnacja dlaczego marnieją mi rosliny

oświetlenie pokrywa 2x30w.

Dołóż oświetlenie do przynajmniej 0,5w na litr

I zacznij podawac potas

kup jakieś nawozy mikro makro

Pomyśl też o zestawie co2