Skocz do zawartości

karliki szponiaste w akwarium towarzyskim ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Karliki szponiaste nie są agresywne. Minimum to 4 szt. Akwarium 72l ma 40 cm. wysokości. Dla karlików maksymalny poziom lustra wody to 25 cm. od powierzchni dna. Jeżeli masz wyższy to odpadają. Dlaczego? Ponieważ oddychają tlenem atmosferycznym i muszą dotrzeć z samego dna do powierzchni a w zbyt wysokim akwarium to może być dla nich problem.

Inne informacje w tym również odżywianie tutaj (opisany jest inny nieco większy gatunek ale wymagania mają te same):

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/hyme ... y-135.html

 

P.S. A i był bym zapomniał. Na mieczyka za małe akwarium oraz możliwe że na "tetre" też ale nie wiem jaki to dokładnie gatunek.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 54l mam jednego karlika - akwarium ma 30 cm wysokości i rzeczywiście widać czasami jak karlik pływa do powierzchni co do odżywiania to podobno potrzebują pokarmu żywego i chyba tak jest - mój ma 2 lata i wyhodowałem do na wegetarianina bo nigdy nie karmię żywym pokarmem ale gdy dokupiłem drugiego to po trzech dniach padł - najprawdopodobniej z głodu :( U mnie pływa sobie z krewetkami,kiryskami,molinezjami i prętnikami - wszystko jest w porządku - zero agresji :) Polecam te żabcie naprawdę fajne stworzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Karliki mam można powiedzieć od zawsze :)

Kiedyś miałam traszki i "żabki", obecnie z sentymentu mam 3 karliki.

 

Rafi200 napisał "Dla karlików maksymalny poziom lustra wody to 25 cm. od powierzchni dna" u mnie są w dużym akwarium (112l) i radzą sobie świetnie. Czasem zamiast siedzieć przy dnie po prostu siedzą gdzieś koło filtra czy pomiędzy roślinami i "odpoczywają" z nosami nad wodą. Ale nawet pokonanie tych 40cm w górę nie stanowi jakiegoś problemu - przynajmniej nie zauważyłam (są u mnie ok.3lata w dużym zbiorniku prawie 2lata)

 

Karmię je ręcznie, podaję surowe mięso prosto pod pyski - inaczej ryby wyżerają wszystko czy żywy pokarm, czy mięsko (są tresowane-przychodzą na stukanie w podłoże :D )

Na zdjęciu kirys z karlikiem czyli akwariowe rodeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 54l mam jednego karlika - akwarium ma 30 cm wysokości i rzeczywiście widać czasami jak karlik pływa do powierzchni co do odżywiania to podobno potrzebują pokarmu żywego i chyba tak jest - mój ma 2 lata i wyhodowałem do na wegetarianina bo nigdy nie karmię żywym pokarmem ale gdy dokupiłem drugiego to po trzech dniach padł - najprawdopodobniej z głodu :( U mnie pływa sobie z krewetkami,kiryskami,molinezjami i prętnikami - wszystko jest w porządku - zero agresji :) Polecam te żabcie naprawdę fajne stworzonka.

Nie możliwe, ze padł z głodu, wytrzymują podobno grubo ponad 2 tygodnie bez jedzenia, a karmić należy tak jak powiedział kolega wyżej, mięskiem pomachać przed pyszczkiem i karliki się zajadają :) Są pocieszne, te ich zabawne ruchy, ale ja bym nie dał ich do dużego baniaka, bałbym się, że je podusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Na pewno nie wychodzą.

Ja mam limnobium rozłogowe i wgłębkę. Często na niej przesiadują. I nie mam pokrywy a akwarium jest zalane tak że 2cm brakuje do fula i nie wyszły, kilka lat temu też miałem jakieś tam akwa , w nim żaby i również żadna nie wyszła :) Moje akwarium ma wysokość 43cm i nie mają problemów z dopłynięciem do lustra wody, 3 ruchy i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...