Skocz do zawartości

dodatkowe oświetlenie


GKgoro2001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pytanie odnośnie dodatkowego oświetlenia,

http://allegro.pl/modul-ecolight-plant-9w-8000k-aquael-i2020730418.html

Jak to zamontować do standardowej pokrywy wromak 60x30, szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć. :oops:

 

Ktoś może dorzucił sobie takie lub podobne światełko?

 

Byłem to dziś oglądać w sklepie i będąc pewny, że ma to oświetlenie wejście na śruby pomyślałem, iż przewiercę poktywe i będzie OK, a tu niespodzianka :o

Te dwa z boku otwory nie są nagwintowane.

Może jakiś inny sposób montażu? klej (silikon) - trochę lipa :zamieszany:

 

a może takie rozwiązanie? montować klosz do pokrywy?

http://allegro.pl/oswietlenie-lampa-decolight-9w-aquael-i2018187321.html

 

z góry dzięki za pomoc :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze.

Czy jak dorzucę te oświetlenie Ecolight 11W bądź 9 W, (myślę o tych 6500K SUNY- ze względu na cenę) będę musiał zacząć podawać CO2?

Mam średnio obsadzone w rośliny akwarium (foto w podpis ), większość mało wymagających, ale światło chcę dodać gdyż roślinki w górnej partii są zieloniutkie natomiast te przy dole dość dziurawe i szarawe. :cry:

dobry tok myślenia?

I co z tym CO2? - nie chcę nic w tym zakresie robić dlatego chcę światło poniżej 0,5 :oops:

 

:arrow: i dodam jeszcze iż codziennie od miesiąca rośliny dostają preparat zakupiony na allegro

http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-akwa ... 95129.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi modułami Aquaela to bym uważał.

Jest to wadliwa seria modułów, które mogą Ci paść nawet po tygodniu użytkowania.

Mam dwa takie w pokrywie i jeden padł mi po miesiącu. Producent wymienia je teraz na nowsze wersje.

Na forum roślinyakwariowe.pl jest nawet o tym temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze.

Czy jak dorzucę te oświetlenie Ecolight 11W bądź 9 W, (myślę o tych 6500K SUNY- ze względu na cenę) będę musiał zacząć podawać CO2?

Mam średnio obsadzone w rośliny akwarium (foto w podpis ), większość mało wymagających, ale światło chcę dodać gdyż roślinki w górnej partii są zieloniutkie natomiast te przy dole dość dziurawe i szarawe. :cry:

dobry tok myślenia?

I co z tym CO2? - nie chcę nic w tym zakresie robić dlatego chcę światło poniżej 0,5 :oops:

Nie znam wielkości zbiornika, ale jeżeli oświetlenie poniżej 0,5w na litr to Co2 będzie zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze.

Czy jak dorzucę te oświetlenie Ecolight 11W bądź 9 W, (myślę o tych 6500K SUNY- ze względu na cenę) będę musiał zacząć podawać CO2?

Mam średnio obsadzone w rośliny akwarium (foto w podpis ), większość mało wymagających, ale światło chcę dodać gdyż roślinki w górnej partii są zieloniutkie natomiast te przy dole dość dziurawe i szarawe. :cry:

dobry tok myślenia?

I co z tym CO2? - nie chcę nic w tym zakresie robić dlatego chcę światło poniżej 0,5 :oops:

Nie znam wielkości al jeżeli poniżej 0,5w na litr to Co2 jest zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi modułami Aquaela to bym uważał.

Jest to wadliwa seria modułów, które mogą Ci paść nawet po tygodniu użytkowania.

Mam dwa takie w pokrywie i jeden padł mi po miesiącu. Producent wymienia je teraz na nowsze wersje.

Na forum roślinyakwariowe.pl jest nawet o tym temat ;)

 

nic innego nie znalazłem jako oświetlenie dodatkowe o takiej mocy i dość łatwe w montażu. Może jakiś pomysł? :oops:

ps. nie wiesz czy jeśli nagwintuje te dwa otwory też uzna reklamację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznają. Wymieniają bez zająknięcia.

 

Lepiej zakup to http://allegro.pl/atti-dodatkowe-oswiet ... 16147.html

 

Mam coś takiego w 54l.

Uwierz mi, że nie jest to trudne do zamontowania ;)

 

Dzięki za radę zostanę przy swoim - cena trochę wysoka.

Ten ecolight kupie u siebie w sklepie za 35 zł.

Jak wymieniają nawet nawiercone nie ma problemu.

Czytałem że kurier nawet jest na ich koszt jak coś siądzie 8-)

Czekam tylko na fotki jak to wygląda po montażu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie zamontowane Ecolight 9W SUNNY 6500K. W akwarium dużo jaśniej :P

Jak będe miał chwilę to dodam fotki jak to wygląda.

Ale teraz pytanie do doświadczonych akwarystów :oops:

Jeśli dodałem 9W (było 15W) świeciłem po 11-12 godzin dziennie, w akwarium 60x30x30 (54l) czy powianiem skrócić czas świecenia?

Roślin mam więcej niż średnio, światło dodałem gdyż rośliny przy górze były zielone, a w dolnej części dość brązowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skracaj czasu świecenia jeżeli nie pojawiają ci się glony. Masz teraz nie cale 0,5w na litr więc dla wymagających roślin nadal trochę mało.

Mam same roślin raczej średnio i mało wymagające.

Muszę je skatalogować bo już sam nie wiem jak się nazywają.

Dużo roślin mi padło od zalania, dopiero teraz zacząłem wymieniać na roślinki mniej wymagające :oops:

Więc przy roślinach wymagających poniżej 0,5 w/l gasić wcześniej czy nie gasić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skracaj czasu świecenia jeżeli nie pojawiają ci się glony. Masz teraz nie cale 0,5w na litr więc dla wymagających roślin nadal trochę mało.

Mam same roślin raczej średnio i mało wymagające.

Muszę je skatalogować bo już sam nie wiem jak się nazywają.

Dużo roślin mi padło od zalania, dopiero teraz zacząłem wymieniać na roślinki mniej wymagające :oops:

Więc przy roślinach wymagających poniżej 0,5 w/l gasić wcześniej czy nie gasić?

Odpowiem ci tak. Ja również uprawiam tylko rośliny mało wymagające. Rosną według mnie bardzo dobrze: oświetlenie 12/12, 0.6w na litr, Co2 + nawozy. Kwestia obserwacji zbiornika. Jeżeli masz możliwość świecenia 12/12 to tak zostaw, tylko obserwuj akwarium czy nie dzieje się przez to nic złego czyt. glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...