Jump to content

Podmiana wody plus dodatkowy zwirek.

Adrianakw
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie. Gdy bede robil podmiane wody 1raz bo akwarium mam zarybione dwa dni. To czy mam odmulac dno? Chcial bym tez dodac zwirku i przesadzic roslinki dwie. To czy rybka nie bedzie to przeszkadzac? Czy lepiej mam akwa 20l puste wlac tam wody z baniaka glownego i na ten czas je wpuscic?

Witam. Mam pytanie. Gdy bede robil podmiane wody 1raz bo akwarium mam zarybione dwa dni. To czy mam odmulac dno? Chcial bym tez dodac zwirku i przesadzic roslinki dwie. To czy rybka nie bedzie to przeszkadzac? Czy lepiej mam akwa 20l puste wlac tam wody z baniaka glownego i na ten czas je wpuscic?

Możesz przy okazji odmulić jak jest potrzeba,raczej wiele zabiegów w jednym dniu może je narazić na stres i dodawanie z przesadzaniem zostawił bym na dzień następny.Nie jest dobrym wyjściem wyławianie ryb bo łatwe to nie będzie i kolejne odławianie z tej 20-stki to nonsens.Lepiej rozbić te czynności na dwa dni.

Kolega basteq jest zwolennikiem metody,raz a dobrze,okej i szczerze sami oceńcie co jest lepsze czy dawać rybom strzał adrenaliny czy lepiej na spokojnie porobić co się ma do zrobienia ograniczając znacznie narażenie ich na stres a co za tym idzie i choroby.

A nie można tego zrobić spokojnie za jednym razem? Wkładanie rąk do akwarium dwa razy w kolejne dni to 2x więcej stresu :)