Skocz do zawartości

powrót glonów


romano1958
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z glonami powrócił a było ich zupełnie zero i tak sobie myślę czy to aby nie za dużo światła ? 0,8 w /1l no bo co2 z butli ciśnieniowej to raczej chyba nie , a może za dużo makro i mikro bo potas raczej nie bo z tego co słyszałem nadwyżka potasu niema negatywnego wpływu .

 

Rośliny pięknie rosną jak zielone tak i czerwone [ bąbel kują]

ph 6,8/7 ryby karmie jeden raz dziennie pokarm nie zalega na dnie i powiem szczerze że nie wiem co jest powodem że powróciły glony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem

 

Zielenice

 

Preferują silne oświetlenie. Są zielone, dzięki chlorofilowi. Zielenice jednokomórkowe zazwyczaj przyczyniają się do tzw. zakwitów wody, natomiast zielenice wielokomórkowe osadzają się w formie nitek na liściach i innych przedmiotach znajdujących się w akwarium. Ich rozrost spowodowany jest zbyt silnym oświetleniem oraz nadmiarem związków azotowych i fosforowych. Zielenice mogą zaatakować całkowicie dojrzałe akwarium, lecz wtedy jest to skutkiem błędów popełnianych przez akwarystę. Często poprzedzają inwazję okrzemek.

http://republika.pl/glony/galeria-zielenic.htm

 

A wiec co ? zmniejszyć czas oświetlenia

A co to znaczy nadmiar związków azotowych i fosforowych ??

Wodę podmieniam raz w tygodniu 1/3 czasami 1/4 ale staram się robić to co tydzień

Światło pali się około 11godz dodaje easycarbo i jakoś nie widzę poprawy tak że to chyba to za dużo światła , a wy co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ CO2 i dosadz szybko rosnące rośliny typu moczarka czy rogatek.

Czy ja wiem ??

Z tym co2 to raczej przesada a dodanie dodatkowych roślin typu moczarka to bez obrazy ale nie wydaje mi się za dobre rozwiązanie , no bo niby czemu moczarka miałaby by pomóc.

 

Stawiałbym na światło [ za dużo] nie 11 a na przykład 8 godz ewentualnie więcej easycarbo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paski JBL

 

NO3 - 10/25

NO2-0

GH->14/>21

KH- Jakieś bzdury pokazuje pasek niema takiego koloru na ściągawce [ pewnie to wina kranówy ]

PH- 6,8/ 7,2 , zależnie od pory dnia

To wszystko co może pokazać tan tester w paskach

 

Pozdrawiam

Wyniki wyżej nie nadają się do analizy, bo niby co z nich wynika ,chyba jedynie brak jakiejkolwiek wiedzy w tym temacie kolegi.Kolego kup sobie testy kropelkowe JBl i będziesz wiedział co w akwa nie tak.Proponuje kupić takie

KH

PH

NO3

PO4

Fe

(A co to znaczy nadmiar związków azotowych i fosforowych ??)

Znaczy nic innego jak zbyt wysokie stężenie NO3 i PO4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...