Skocz do zawartości

"kurz" na roślinkach!


nadosia5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kolege, który posiada akwarium 54l.

Interesuje się tym bo widzać ale zbyt często zmienia aranżacje w akwarium-szybko mu się nudzi dana aranżacja i dlatego zmienia, ja mówię mu, że tak nie można i wogóle ale on jest uparty.Zmienił podłoże ze żwirku na czarny ostry kalcyt. Jak na mój gust to jest- bazalt. SzaraMysz

Mała warstwa tego podłoża około 3-4cm.

Hoduje nawet 2 mułojady które są od 100l+ i od piasku jako podłoże.

 

Roślinki to np, anubias,moczarka i inne.

 

Problem-w akwarium pojawił się tak jakby kurz (podejrzewam, żeto glony nitkowate)wszystkie roślinki zaczęły gnić.

"Kurz" ten nie ma koloru zielonego tylko szary.Pokrył całe akwarium...

 

Dodam też że często zmieniał całą wode w akwa.

Oświetlenie to jarzeniówka o mocy 18 Watt

 

 

 

Czekam na odpowiedzi!!!!

post-10001-13685167116823_thumb.jpg

post-10001-13685167117081_thumb.jpg

post-10001-13685167117312_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kurz" pojawił się ze względu na podłoże . Jeżeli kolega nie chce zmieniać aktualnej aranżacji proponuje (sam tak robię) dodawać płynów wzbogacających florę. Kalcyt jest nie odpowiedni do hodowli roślin ponieważ nie posiada związków mineralnych którymi odżywia się roślina.

 

Kolejny "znawca", to jest ludzie bazalt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie okrzemki. Zazwyczaj pojawiają się w nie dojrzałym akwarium , więc jak często zmieniał całą wodę w akwa to się nie dziwię że ma atak glonów , wymiana całej wody pogarsza sprawę - mówiąc krótko cykl się powtarza. Rada - zaciemnić akwa na 2 dni , zwiększyć napowietrzanie i nie podmieniać wody póki co , przeczekać atak , roślinki nie odratowania wyrzucić zasadzić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych Waszych porad. Jak bazalt ("kalcyt") może się kurzyć na roślinach? Na pewno bym nie zaciemniał akwa. Nic by to pomogło. Akwarium mi wygląda na niedostatecznie filtrowane. Żabienica pada jak na moje oko z braku światła. Świetlówka świetlówką, ale jak on świeci nią dajmy na to 4-5h to efekt tego żaden. Rośliny da się jeszcze odratować, ale co z tym zrobi właściciel akwa - jego sprawa. Nie powinien co chwilę przestawiać tych roślin - widać z resztą że to im nie służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wymienionych już możliwych przyczyn:zła filtracja(stąd ten kurz),oświetlenie i te podmiany straszne,słaba kondycja roślin jest pewnie spowodowana zaburzoną równowagą właśnie i inwazja glonów murowana.

Widać też na zdjęciach,że roślinom brakuje mikro i makro.Nie jestem pewien czy anubias ma zakopany korzeń(nie widać dobrze)a nie wolno tego robić bo będzie gnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...