Skocz do zawartości

70 litrow co jeszcze?


marexi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na chwile obezna posiadam w swoim zbiorniku nastepujaca osade:

- 4 kiryski

- 12 bystrzyki amandy

- gupik 1+1

Co mozna do tego dodac aby urozmaicic osade?

Myslalem na Ksiezniczkami z Burundi parka i potem bystrzyki zostaly by dla nich karma i pozadek w lancuchu by byl.

Prosze o jakies typy wskazowki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski 2 albinosy i 2 spizowe. Wiem o tym, że urosną ale podobaja mi się i po prostu jak juz bedą za duże znajomy ma 500l i one ida do niego.

mysle nad dokupieniem jeszcze z 5 bystrzykow.

Podobaja mi sie fantomy, neonkow i danio bym nie chcial zbytnio, chcialbym cos bardziej "innego", myslalem nad galaxy ale czy te dwa stada nie beda sie mieszac? i co jeszcze takiego "kolorowego"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na chwile obezna posiadam w swoim zbiorniku nastepujaca osade:

- 4 kiryski

- 12 bystrzyki amandy

- gupik 1+1

Co mozna do tego dodac aby urozmaicic osade?

Myslalem na Ksiezniczkami z Burundi parka i potem bystrzyki zostaly by dla nich karma i pozadek w lancuchu by byl.

Prosze o jakies typy wskazowki:)

Księżniczki sobie odrazu odpuść, jeśli mowa o towarzyskim.

Bystrzyki Amandy to malutkie rybki, trzeba by mieć pokaźną ilość żeby rzucały się w oczy- myślę że 25szt byłoby ok.

 

1+1x p. ramireza/szczupieńczyk karłowaty

1+2x gupik pawie oczko

5x kirysek pigmej/panda

5x otosek

25x bystrzyk amandy

 

1x bojownik/1+2x bojownik/prętnik karłowaty

6x otosek

6x kirysek pigmej/panda

25x bystrzyk amandy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupie dodam samiczke dla gupika, 10 bystrzykow dokupie i ostoski:) i takie cos bede miec:)

wrocilem z zoologa i hmmmm, dokupilem na razie 5 bystrzykow zeby oswoily sie z reszta w sobote dojda kolejne, otoski sa, ladnej samicy nie bylo dla gupika ale mam dylemat bo p.ramireza nie byly za ciekawe za to spodobaly mi sie muszelniki i jakies pilegnice karlowate, co wy na to?

4 muszelniki badz p ramireza, badz p karlowate niestety nie pamietam jak je nazwal ale mowil ze wiecej niz 3 cm nie rosna

20 bystrzykow amandy

5 ostoskow

gupik 1+2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale naprawde przez przydaek musialo mi sie to stac.

A wiec na chwile obecna mam

20bystrzykow amandy

5 otoskow

4 kiryski spizowe

Gupiki 1/2

5 mieczykow - nie krzyczec!! mieczyki nie maja nawet 1cm maja okolo 2 tygodni, kolega prosil abym mu podchowal bo u niego niestety znikaja(wcale sie nie dziwie skoro w 60 litrach ma molinezje blac 1/2, mieczyki 2/2, chyba z 6 roznych danio po parce, 2 brzanki rekinie, kiryski, piskorki, zaby, zalobniczki, molinezje zaglowe 1/1 itp itd, mowie mu ze tak nie wolno itp itd a on ze juz je ma ponad rok i jest ok. a ostatnio jak kupil 2 sumy rekinie to mu padly po 2 godzinach)

 

no i dylemat, prosze o pomoc, chodzi mi o to ze chcialbym kupic pielegnice i zauwazylem p kakadu i borelli takie ladne zolt:)w sklepie, czy moge kupic parke jednych z tych dwoch zamiast ramirezow? jak nie to jutro beda ramirezy

 

a i jeszcze jedno, bylem dzis nad odra na spacerku i znalazlem marmur czarny w biale lapki:) pobita plyte marmurowa o grubosci okolo 1.5cm i takie kawalki 7x8 itp i czy jezeli zrobie z nich kilka grot na bialym paisku kwarcowym to p kakdu,borelli badz ramirezy sie tam osiądą?

czy ramirezy badz kakdu/borelli sa terytorialne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś coś o nich? Borelli raczej nadają się do jednogatunkowego, więc odpadają. Możesz do bystrzyków, otosów i kirysków dać kakadu(układ 1+2), ale w takim razie gupiki powinny wylecieć. Nie podoba mi się że masz tu mieczyki, ale skoro to maleństwa i mam nadzieję są tu chwilowo to pomijam ich kwestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się że masz tu mieczyki, ale skoro to maleństwa i mam nadzieję są tu chwilowo to pomijam ich kwestię.

mieczyki maja juz dla siebie miejsce:) ida do 2 akwa po 120l i do jednego 500l:)

btw ostatnio mialem jeszcze 6black moly ale po osiagnieciu 2cm znalazly nowy domek 120l i 500:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65x30wys x 40gl to 78l ale zwirek i piasek maja mniej wiecej od 4do3 cm wysokosci i do tego filtr wiec akwa ma okolo 70l dla rybek:)

 

a oto nowi mieszkancy:) 2 razy p ramireza:) pieknie sie swieca i pan zapewnial ze to para:) zobaczymy

Dołączona grafika

 

zrobilem im grote z kamieni ale obraly sobie inny kat i tak sie zastanawiam jak zrobic zeby zamieszkaly w kamienial a nie pod kawalkiem drewna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, wiecie jak to jest, czlowiek niecierpliwy i chce zeby wszystko tak bylo jak sie chce:) a wiec siedza juz w kamieniach, chyba sie zaaklimatyzowaly:) teraz roche szkoda ze tam siedza bo nie plywaja po ogolnym;) i tak jakby ich nie bylo:)

i tak zle i tak niedobrze ;)

jade jeszcze po bystrzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracaj uwagę na pisownię!

mod.Evelyn

bardzo przepraszam ale nie mam pl klawiatury lap topie bo na codzien posluguje sie innym jezykiem, jak korzystam ze stacjonarnego to staram sie uzywac pl znakow.

 

co do osady moge dokupic 6 rabor galaxy:)

jezeli nie to jaki zbiornik bylby potrzebny na nie i kiryski?

 

Najlepiej napisz w podpisie, że nie masz polskich znaków, bo potem takie kwiatki wychodzą.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...