Skocz do zawartości

57l 65x22x40 obsada


Baus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że jestem początkującym akwarystą chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych kolegów co do obsady mojego skromnego akwarium. Wymiary mojego zbiorniczka to 65x22x40 chciałbym mieć w nim następujące rybki:

20 neonków innesa

3-4 bojowniki (1+2) / (1+3)

4-5 kirysów panda bądź spiżowych

 

Proszę o ocenę wybranej przeze mnie obsady i o ewentualne korekty/rady.

 

 

Pozdrawiam Baus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że jestem początkującym akwarystą chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych kolegów co do obsady mojego skromnego akwarium. Wymiary mojego zbiorniczka to 65x22x40 chciałbym mieć w nim następujące rybki:

20 neonków innesa

3-4 bojowniki (1+2) / (1+3)

4-5 kirysów panda bądź spiżowych

 

Proszę o ocenę wybranej przeze mnie obsady i o ewentualne korekty/rady.

 

 

Pozdrawiam Baus

10-15x neon innesa

1x bojownik

6x kirysek panda

mogą być jeszcze ślimaki i krewetki

 

Harem bojownika możesz zrobić, ale tylko w porządnie zarośniętym akwarium. Jeśli twoją roślinność ciężko określić dżunglą to się nie decyduj na zakup samic. Będą ciągłe utarczki i podgryzanie płetw, takie ryby nie wyglądają ładnie, a rany mogą źle się goić. Miałam 3 bojki w 80l z dużą ilością roślin, a mimo to jedna z haremu wykazywała sporą agresję w stosunku do mniejszej samicy, samcowi też się czasem dostało. Bojki to samotniki, najlepiej mieć tylko samego samca, zwłaszcza w litrażu takim jak twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie zmniejszyłbym wedy ilość neonów.

W ogóle bez tego dałbym Neonów 10 sztuk. Akwarium nie jest za bardzo szerokie, a Ramirezy bym odpuścił przy tej szerokości.

Jeżeli dostaniesz możesz pomyśleć o Proporczykowcach z Kap Lopez 1+2. Piękne ryby ;)

Do tego co proponowali ci wcześniej może być też Platka 1+2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy same brzanki sumatrzańskie w liczbie sztuk 10 nadają się do takiego akwarium, i czy jest to dobry pomysł aby trzymać tylko jeden gatunek ryb w zbiorniku ?

 

Z góry przepraszam jeżeli kogoś frustrują moje pytania ale jestem totalnym laikiem w tym temacie i chciałbym się jak najwięcej dowiedzieć zanim zarybię swoje akwarium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie akwarium za małe jest na brzanki sumatrzańskie ;) A jeden gatunek w oczywiście odpowiednim akwa to dobry pomysł. Lepiej widać w akwarium jednogatunkowym naturalne zachowania ryb.

 

 

Po twojej wypowiedzi nasuwa mi się kolejne pytanie. A więc jaki byłby odpowiedni litraż dla stadka 10-15 brzanek sumatrzańskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...