Skocz do zawartości

Brązowy nalot ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z akwarium i nie mam pojęcia co to może być - uprzedzam, jestem początkującym akwarystą. A mianowicie: na szybkach akwarium, od wewnątrz, gdzieniegdzie można zauważyć brązowy nalot (nieduże brązowe plamki). Woda także pachnie nie za ciekawie... Jednego dnia zdechły mi 2 rybki tej samej rasy i płaci choć dzień wcześniej czuły się bardzo dobrze. W akwarium mam: molinezje żaglopłetwe, - właśnie co do molinezji to samce pojawiła się czarna lamówka ogona i płetwy grzbietowej, to źle? - bocje wspaniałe i jeszcze takie średniej wielkości rybki całe w błękitno-czerwone (szkarłatne?) paski, których nazwy nie znam. Zbiornik o pojemności 60l. 3 roślinki w tym jedna większa oraz 2 zielone kule. Żwirek jako podłoże. Nie mam pojęcia co to może być, choroba rybek, złe środowisko, czy coś innego. Proszę o szybką pomoc. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 molinezje żaglopłetwe- min. 150l ?

4 bocje wspaniałe - min. 200l

4 neonki(?) - zobacz czy o te chodzi http://www.superakwarium.pl/neon-innesa-id419.html

 

I dopiero po minimum 2 tygodniach od zalania, możesz rybki wpuszczać.

Przerybione i nie dojrzałe akwarium!

 

_______________

Glonojad też będzie za duży na Twoje akwarium, kup OTOSKI, albo AMPULARIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o prętniku, ale jak powiedziałeś, że podobny do neona, to mnie zmyliłeś i to bardzo!

 

EDIT:

Czyli już wiesz co masz zrobić, restart zbiornika, wodę zalać minimum 2 tygodnie odczekać do wpuszczenia ryb, i najpierw poczytać o tych rybkach, które chcesz mieć, żeby nie przerybiać zbiornika i mieć dla nich jak najlepsze warunki do życia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...