Skocz do zawartości

zdychanie rybek


telepol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Woda potrzebuje czasu żeby się porządnie wymieszać. Tylko na pozór to kwestia kilku sekund. Jutro możesz sprawdzić parametry.

Napisz jaką maksymalną skalę masz na testach NO3. Niektórzy producenci piszą do 100 inni do 200..

Możesz na testach nie zauważyć różnicy ale ryby na pewno ją odczują.

Możliwe że delikatnie zachwieje ci się równowaga biologiczna w akwarium (powstanie tak jakby mgła w wodzie) ale nie przejmuj się powinna szybko minąć. (wszystko naraz wyczyściłeś - dno, filtr + podmiana wody)

Zrób sobie test odstanej wody wodociągowej. Bo nie kiedy parametr NO3 w tej wodzie nie wynosi 0. Więc będziesz musiał częściej podmienić wodę żeby NO3 spadło.

Najważniejsze że masz już testy i że idziesz w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy NO3 mam do 130 (bordowy). Zrobiłem test dla wody wodociągowej, bo już myślałem że coś robie źle, i wypadł między 0 a 5 (nie żółty, i nie ciemno żółty, tak po środku). Dzisiaj rybkom nic nie dawałem do jedzenia, dam jutro rano, a test zrobię jutro po 21 jak wrócę z pracy.

 

Chciałem wam podziękować za pomoc i że nie traktujecie mnie oschle i nie lekceważycie :) ale naprawdę się na tym nie znam hihi

 

pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam ponownie!!!!

 

Chciałem się jeszcze was poradzić, ponieważ po waszych radach zacząłem podmieniać wodę raz w tygodniu (50 litrów na 112l akwarium). Wodę podmieniam odmulaczem czyszcząc od razu dno. Co druga podmiana czyszczę filtr oczywiście w wodzie akwariowej i w dalszym ciągu mój test no3 wychodzi straszny!!! (bordowy) maksimum na skali (test kropelkowy)

 

plus jest taki że rybki już nie zdychają, ale denerwuje mnie ten maximum na podziałce.

 

Poradźcie jak go "zbić" :help:

 

moja obsada:

2x skalar

5x danio

3x gupiki

2x razbora klinowa

3x mieczyki

1x glonojad

 

2x roślinki (nazw nie pamiętam)

 

rybki karmię raz dziennie (rano) szczypta płatek i 1/4 kostki mrożonej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jake podłoże roślinki itp, zrób fotke akwa, no i jaki filtr bo z tego co napisaleś to filtr wewnętrzny mechaniczny, do takiego akwa to raczej jakiś kubełek, lub kaskada z możliwościa zastosowania bioceramiki. Mągą zdychać też przez karmienie mrożonymi larwami ochotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...