Skocz do zawartości

Roslinki


dominika1250
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzionek. Mam maly problem z roslinkami.

1.Najwieksza roslina (niestet nieznam nazwy, podam zdjecie) ma malusie dziurki w lisciach, ktore potem sie laczai wyglada jakby roslina byla podarta.

2.Vallisneria spiralis rosnie ladnie, ale czesto robia sie te liscie od gory zolte i umieraja. Nie jest tak zle, bo szybko odrastaja ale niewiem czy cos jest nie tak.

3.Ludwigia mullertii, niedawno kupiona, rosla ladnie, ale listki zaczela gubic (listki stawaly sie cienkie i jakby gnily w srodku)

4.Niska roslinka(dam zdjecie, nie znam nazwy) rosla pieknie, no rosly pieknie przez prawie rok, ale gdy tylko na dworze sie zimno zrobilo i bylo malo swiatla pogubily mase lisci, i z duzej roslinki zostaly pycie (z rosliny wielkosci reki zostala roslinka wielkosci reki malego dziecka...:( )

5.Mech... niewiem czy jest cos nie tak czy nie.. moze rybki go jedza.. 1 mi zniknol prawie.. glonek zjadl.. 2 jest jaby podzielony w male mechki

RAczej zadna rybka nie podgryza roslin... czasami probuja zjesc, i pogrysc ale nie wychodzi im :P

Parametry wody-

no3-70 (niewiem co mam zrobic, podmieniam czesto wode, i nigdy nie chce byc nizsza niz 50..... napoczatku jak woda byla swieza tez bylo wysokie :( )

no2-0

GH-8

KH-6

ph-7

CI-0.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Miałem ten sam problem. Kupiłem na allegro zestaw suplementów dla roślin mikro i makro. Po około 5-6 dniach problem zaginął. Teraz rośliny rosną jak szalone, zdrowe i zielone. Kosztowało mnie to 5 zl + przesyłka. Na początek radzę CI spróbować z tym.

Podobnie jak Ty miałem dziury w Anubiasie a żółte końce u Acorus mini teraz już jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli tylko nawozy.... niedlugo bede w akwarystycznym to kupie :) a jak cos dodam zdjecia i mam pytanie- kupilam anubiasa i mi zgnil. mialam kiedys anubiasa ktorego do ziemi wsadzilam, jeszcze w akwarium 25 l, rosl az 3 tygodnie.. rekord.... tutaj przyczepilam do korzenia... i zgnil.. czemu? dodawalam wtedy PlantaMIn..... nieiwem czy to wystarczylo

mysle ze cos wdiac na zdjeciach (to zdjecie ze skalarem sliszne wyszlo :D a na 1 czy 2 rybka wlazla :P)

 

Pisz poprawnie.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp- 25/26

oswietlenie zalezy.. w lato 2 godziny bo naturalne starcza, w zime 3 godziny... wiecje nie moge.. ale dzisiaj sie udalo 6 :D co do glonow... rybki maja jedzenie..

moc oswietlenia? nie mam pojecia.. jest jasne, 2 duze dlugie swietlowki jak szerokosc akwarium

podmieniam raz na 2 tygodnie 20 %, gdy bardziej brudna to 50%, gdy mniej 10%

 

 

Pisz poprawnie.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem CI tak.. Z tym oświetleniem to troszkę przesadzasz. Rośliny MUSZĄ mieć 8-10 godz dzienne światła szczególnie anubiasy! Światło potrzebne jest im do fotosyntezy. Wiec nie dziw się że tak Ci sie dzieje z roślinami a szczególnie z Anubiasami. Wiec jeśli chcesz mieć ładne rośliny musisz zastosować sie do tych zaleceń bo inaczej nawet najlepsze nawozy Ci nie pomogą:

- światło 8 - 10 godzin

- sprawdź jeśli możesz dokładnie moc oświetlenia będzie napisane na świetlówce ( będę mógł lepiej doradzić Ci co i jak zrobić)

- podmiana wody przynajmniej 20 - 30 % co 7 -10 dni. ( nie patrz na zabrudzenia )

- temp wody jak najbardziej prawidłowa

 

Jeśli nie będziesz się stosowała do tych zaleceń nawet nie masz po co kupować tych nawozów szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żarowcę nic nie ma... mam ja od zanjomego taty... pusto....

oswietlenie nie wiem czy pojdzie...... ja bym wolala zeby nawet caly dzien sie swiecilo.... ale rodzicom szkoda ''energii''

co do wody- ok, teraz juz wiem, co 7-10 dni 20-30 %. .czyli z 200 l to beda z 4-6 wiader....jak sie tylko da to podmieniam.. bo '' za duzo wody idzie ''' -.-

...teraz juz anubiasu nie mam... zgnil.. tylko lisice zostaly i trzymam moze korzonki puszcza.. niektore wyglada jakby chcialy puscic.. albo sie mi wydaje.. niewiem

 

Zaczęłam poprawiać ale bez przesady, żebym pisała Twojego posta od nowa. Nie jesteś nowa na forum i wiesz jakie panują tutaj zasady. Za pisownię dostajesz ostrzeżenie.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh. Więc "wytłumacz" rodzicom że tak trzeba:P

Co do wody wystarczy że wymienisz około 40l regularnie co 7- 10 dni i to już dużo da.

Z oświetleniem na Twoim miejscu pomyślałbym o modułach oświetleniowych z żarówkami energooszczędnymi (znajdziesz dużo na allegro). Wystarczy poszukać i dobrać odpowiednie do akwa 200l. Tym może szybciej przekonasz rodziców:P Dobre argumenty są zawsze dobre hehe:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szara mysh przeciez napisalam ze nie moge polskich znakow pisac! nie moge tego na komputerze ustawic bo tato sie wkurza (co tu znowu porobione -.-)... dziekuje za ostrzezenie... prezent na gwiazdke -.-

adrianoo tu jest 1 problem.. nie mieszkam w polsce :/ co do swiatla udalo mi sie jakos przekonac.. chociazby mame :D do wymiany wody-ok

swietlowki czy zarowki takie jakos- http://www.google.de/imgres?imgurl=http ... m=1&itbs=1

 

dlugi link....swietlowka taka miej wiecej, tylko dluga i sa 2 w akwarium.. .swieci jasno ale nie az tak aby nie mozna bylo sie na nia wprost gapic

 

Za chwilkę dam kolejne ostrzeżenie, bo zastanawiam się co rozumiesz przez zdanie "Pisz poprawnie po Polsku"? Nie chodzi mi tylko o polskie znaki, ale równiez o kropki, przecinki i zaczynanie zdania od dużej litery- czego notorycznie u Ciebie brakuje.

ps. Gwiazdka już dawno za nami.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez danych oświetleniowych trudno będzie dobrze dobrać długość oświetlenia. Ale tak jak już wcześniej pisałem zastosuj się do moich wskazań oświetlaj akwarium około 8-10 godz. regularne podmiany no i zainwestuj w nawóz makro i mikro. U mnie doskonale zdał egzamin. Jeśli się zastosujesz i zaczniesz stosowanie nawozów daj znać za jakiś czas w tym poście jak tam roślinki.

 

Pozdrawiam adrianooo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Roslinki zaczely odbijac...Rosna lepiej. Anubias rosnie pieknie. Jeden sie na korzeniu troche zakorzenil, jednego musialam z kamienia zdjac i dac w inne miejsce, bo nie mial sie jak zaczepic.. tylko ta roslinka mi marnieje troche, liscie robia sie brozwwe i sie niszcza :( - Ehinodorus bleheri. 1 roslinka zostala zjedzona...no mech zostal zjedzony...a taka roslinka z jakby piorkami zmarniala...niewiem czemu, no ale szkoda. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makro i mikro nie... nie mam jak ich kupić, ale kupiłam fajny nawóz dla roślin, dość drogi i zaczeły odbijać. Światło się świeci z 5-7 godzin... glony się zaczeły robić :P U niektórych roślinek już jest ok, u niektórych jeszcze nie za bardzo.

 

 

Dbaj o pisownię.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co2 w plynie...to nie zaszkodzi rybkom? Filtr mi sie zepsul i tego tlenu juz jest troche mniej...tak akurat tylko z brzeczyka idzie :(.

Nawoz:

 

JBL 7+13 Kugeln Balls

DENNERLE Perfect Plant E15 FerActiv

DENNERLE Perfect Plant S7 VitaMix

DENNERLE Perfect Plant V30 Complete

 

I to jakos nie dziala :( Akwarium zrobilo sie nie ladne :'(. A bylo takie sliczne! :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

112 litrow

Filtr Aqua Szut T-HEAD 750 pompa wirnikowa

obsada : 4 kiryski panda 10 danio 4 gurami mozajkowe 2 mulojady

oswietlenie : 2x18 W

woda 23 stopnie

podloze bialy piasek kwarcowy

nie nawoze niczym. nie mam zadnych sztucznych roslinek. mam tam korzen driftwood parametrow wody nie sprawdza poniewaz jestem poczatkujacy. chcialbym pomocy przy wyborze roslinek jest troche pusto bez nich ale nie chcial bym ich jakos nawozic bo nie wiem jak to sie robi. wiec tu moja prosba o podanie ladnych roslinek przy ktorych nie trzeba duzo robic i beda ladnie rosly same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...