Skocz do zawartości

Filtr a pokrywa .Czyl jak upchnąć wąż bez użycia siekiery.


nm123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem początkującym akwarysta ;) Nabyłem akwarium 112 L .Troche poczytałem żeby nie pytać was np czy w takim akwarium moge mieć piranie z innymi rybkami lub czy dolewac np elektrolit do wody akwariowej.

Jednak przejdźmy do rzeczy .Planuje kupić filtr kubełkowy/zewnętrzny .Nie zapytam też bezpośrednio jaki wybrać (ktory polecacie)

Ogolnie planuje coś typu ex700 ,fluvala 205 Po przeczytaniu kilku tematów stwierdzilem że sie nadadza jako filtracja i biologiczna i mechanicza.Obojetni zresztą czy bedzie to coś z tych 2 czy np eheim i tak bedzie spelnial swoją role ,a to mi wystarcza.

 

Ok tylko tak to akwarium ktore kupiłem (mam mieszane uczucia) jest z firmy wromak tzn ma te listewki wzmacniajace/podstawkowe zwał jak zwał.

Czy trzeba ciać pokrywę do ktorychś z tych filtrów ogolnie jezeli np w 1 nie trzeba, jego wybiorę! Poprostu nie lubie wycinać czegoś w nowych rzeczach (jakiekolwiek by one byly)

Zaznaczam ze czytalem o tym juz troche i znalazlem powiedzmy 3 opinie próbowałem wydedukować odpowiedź jednak daleko mi do Sherlocka .Spotkałem sie z taki odpowiedźami:

1Wejdźie na 100%

2Nie wejdźie na 100%

Liczylem na demokracje jednak 3 koleś napisał

Cieżko powiedzieć!

 

Prosiłbym opinie człowieka ktory wie na 100% i jeszce widzial to na wlasne oczy /ewentualnie może sprawdzić łątwo i pewnie

 

Jeżeli taki temat jest na forum a go nie zauważyłem(!) lub zły dział to zawsze jest admin, ktory na forum ma boską moc(powiedzialbym ze napewno nawet wiekszą )

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jbl e901 i można zmieścić rurki bez cięcia pokrywy. Co prawda nie jest to całkiem komfortowe i bezproblematyczne.

Akwarium mam o takich samych wymiarach podstawy.

Nie jest to kwestia ani akwarium ani filtra tylko rodzaju pokrywy.

 

Niektóre nie mają wycięć pod węże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy Wromak ma pokrywe ktora ma wypuklenia ,ale jak to zwykle bywa tzn czesto sa nie takie jak trzeba -_-Najgorsze jednak sa te listewki one ograniczaja na szerokość wypuklenie.

 

Basteq

Zgadzam sie ale po co w jednym zdaniu .

 

Nastepna sprawa nie moge zrobić zdjęcia bo nie dorobiłem sie aparatu albo inaczej nie jest to moj priorytet zakupów.

 

ahead

;)

 

Ogólnie jeśli sie już nic nie bedzie dało zrobić to moge wyciąć ale tak jak napisałem wyżej zawsze mi szkoda niszczyć coś(nieumiejetna modyfikacja to niszczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok o to nawet mi chodzilo tzn ssrednice.

Hm kurde to wyglada tak ze 2 cm jest w sumie.Te listewki nawet nie przeszkadzają ,ba nawet nic nie zmieniają.

Nad szyba tez jest 2cm napewno .Tylko czy ten wygięty wąż właśnie w tym miejscu nie bedzie problemem(właściwie to jest tam kolanko ,może je można pominąć lub zastosować jakiś inny łącznik?).

 

don_Vall

Hm skoro tak mówisz to już mam szersze horyzonty.

 

BTW Nie mam chwilowo telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz w pokrywie takie jakby poszerzenia (po obu końcach) to da radę rury włożyć. Przeszkadzały za to będą wzmocnienia szyb ale jak dasz te U-rurki po skosie to się mieszczą. Rurę zasysającą mam na krótkich przyssawkach a pompującą do akwarium na długich i w miejscu pomiędzy szybą akwarium, wzmocnieniem, odbłyśnikiem i pokrywą mieszczą się obie rury. Myślę, że inne kubełki mają podobne rury i że też będzie pasowało.

W aluminiowej pokrywie są tylko otwory i wtedy trzeba najpierw pokrywę a później rury i w sumie nie wiem czy to jest wygodniejsze bo do czyszczenia trochę upierdliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja bo pooglądałem to akwarium i faktyczni po skosie sie powinno bez problemów zmieścić .Nawet zresztą to wzmocnienie nie bedzie problemem.Ono nic nie zmienia .Problem byłby wtedy kiedy trzeba by zmieścić dwa dwa przewody w jednym wypukleniu.Zresztą jak tobie sie zmieścił to mi też w musi...

 

No ale jak patrze dłużej na zdjęcia kolanek to one mi sie naprawde duże wydają...

 

EDIT po zakupie .

To tak:

Nabyłem JBL 901 i pięknie się mieści.Zapewne podobnie jest np z tetrą .Wyjątkiem może być fluval,bo ma klipsy ;).Jednak nic w tym złego,najwyżej tył klapy będzie lekko uniesiony.

Czyli morał mamy taki:

Tak pod pokrywy wromaka 80x35 mieszczą się węże filtrów!

 

Wszechmocnego admina proszę o EOT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...