Jump to content

Paleki (buziak czy walka)?

Recommended Posts

Witam posiadam dwie paletki po jakimś mieśiącu przebywania u mnie jedna z nich siedzi nieruchomo nad filtrem a gdy druga chce tam podpłynąć tamta ją atakuje tylko tak dziwnie ( takie buziaki tylko mocne).

Czy ona czegoś broni?

I czy nic sobie nie zrobią?

Ona pilnuje chyba swojego kąta, w tych 112l ciężko wywalczyć sobie miejsce :) A tak na poważnie, to oddaj te paleciaki z tego akwarium. Nie nadają się na ten litraż. Poza tym jak już ktoś wcześniej stwierdził, to ryba stadna a 2 sztuki to nie stado.

Taki wsadź i przyklep .

Nie znasz się na hodowli . Masz ich złą ilość oraz złe warunki . Oddaj jak najszybciej.

Szkoda pokrywy na klepanie. Wszyscy sie znają ja sie nieznam :zamieszany: :lol: .

To sie poznam.

Szkoda pokrywy na klepanie. Wszyscy sie znają ja sie nieznam :zamieszany: :lol: .

To sie poznam.

Najpierw się powinno poznawać a później przygarniać czy kupować ryby.

Byle przez to twoje "poznawanie" te dwie Paletki nie musiały zdechnąć.

I tak je uratowałem były w 60l z 3 bocjami wspaniałymi zbrojnikiem i 3 kosiarkami po10cm

Najpierw się powinno poznawać a później przygarniać czy kupować ryby.

Byle przez to twoje "poznawanie" te dwie Paletki nie musiały zdechnąć.

I tak mają 2x większy litraż niż poprzedni ale wciąż 2x za mały ;)

No i ich liczba trochę za mała

Te Krewetkarz nie mondruj się bo bedziesz na czarnej liście.

Basteq. Kupiłem je w akawa 60l z tak jak napisałem. Wpusciłem je do 390l 150x60x60 2skalary 2sumy rekinie zbrojnik niebieski 3 kosiarki 2 bocje bo dwie od tego gościa padły. Ale o paletkach po 3 dniach jedna z nich zaczeła szybko oddychać i nie mogła się podnieść z dna dlatego teraz sa w 112l i poprawiło się jej na lepsze tylko teraz ta jedna siedzi w kącie i atakuje tą drugą. Chce dokupić jeszcze około 4szt i wpuścić je do 390l a sumy rekinie do 200l.

Te user, nie fikaj bo będziesz na banliście. ;)+1 // Atreyu

Te Paletkarz co Ty mnie jakąś czarną listą straszysz :lol: Przestań "mondrować", bo od tego wiedzy Ci nie przybędzie.

Pewnie parametry były złe i stąd to zachowanie. Paletki to ryby, które są bardziej wymagające niż inne ryby. Gdyś poświęcił trochę czasu na czytanie a nie na gadanie wiedziałbyś o tym. Artykułów o nich jest sporo, więc wystarczy tylko wklepać w google i gotowe. Przy tamtej obsadzie równie dobrze Paletki mogły być atakowane. Wbrew pozorom, że są to duże ryby są też bardzo płochliwe. Trzeba im zapewnić spokój a w tamtym akwarium tego nie miały.

Tak samo jak Ty nie olśniłeś swoją widzą dając je do 112l.

Nie podałeś nic oprócz baniaka i od razu odpowiedzi oczekujesz tak?

Nie olśniłeś mnie parametrami

Tak samo jak Ty nas ;)

Nie masz pewnej odpowiedzi to nie odpowiadaj

Powiedz to reszcie osób, która ma chęci Ci pomóc i wysila się.

Bez obrazy reszty Forumowiczów.

Najpierw obrażamy a potem przepraszamy.

Nie jest sztuką wziąć ryby o których nie ma się pojęcia, wsadzić je do małego akwarium w małej ilości, potem lecieć na forum z pytaniami, bo nie chciało się poczytać o rybach a potem obrażać ludzi, którzy chcą Ci pomóc i mają troszkę więcej doświadczenia czy wiedzy, którą się chcą z Tobą podzielić.

Jeżeli w profilu masz prawdziwy wiek wpisany to jesteś ode mnie starszy, lecz proponuje dorosnąć ;)

Każda wycieczka od tego miejsca niezwiązana z tematem = +1. Prowokowanie raportujemy, nie odpowiadamy. // Atreyu

Witam posiadam dwie paletki po jakimś mieśiącu przebywania u mnie jedna z nich siedzi nieruchomo nad filtrem a gdy druga chce tam podpłynąć tamta ją atakuje tylko tak dziwnie ( takie buziaki tylko mocne).

Czy ona czegoś broni?

I czy nic sobie nie zrobią?

Z tej wypowiedzi na pewno nie wynika, że miałeś 2 paletki, w tym jedna była chora i leżała na dnie i były w 390 l. Przeniosłeś dwie do 120 l i jej się poprawiło, tylko jedna atakuje drugą :shock: A ta wypowiedź z dzisiaj

I tak je uratowałem były w 60l z 3 bocjami wspaniałymi zbrojnikiem i 3 kosiarkami po10cm

Może wsadzę je do 390l?

wcale nie wspomina o tym, że miałeś je kiedykolwiek w 390l? :shock: Nic nie rozumiem ;)

Zakupiłem na Tablicy dwa akwa 60l i 200l w 60l były 2paletki 3bocje wspaniałe około 10cm 3 kosiarki 10cm i zbrojnik niebieski.

Zaraz po przywiezieniu wpuściłem je do akwa 390l 150x60x60. Po 3 dniach jedna z paletek zaczeła szybko oddychać i nie mogła się podnieść z dna. Przełożyłem je do 112l 80x50x50 (dwie) tam odzyskał energie zaczeła jeść i jest wszystko OK :D . Teraz chcę zakupić jeszcze z 3-4 szt zeby znalazły pare i będą w 390l 150x60x60 akwa. W tym momencie jedna z nich wisi pomiedzy filtrem a grzałką i nie pozwala tam nikomu dojśc. (coś jeszcze)??? :zamieszany:

Według mnie jest zestresowana zmianami zbiorników. W przeciągu trzech dni z 60l trafiła do 390l a potem do 112l . :zamieszany: A jak różnice pomiędzy Ph, temp. i całą resztą, pomiędzy baniakami? Czy zadbałeś o dogodne warunki paleciakom zanim trafiły z 60l do 390l a potem do 112l?

Twa mądrość mnie przerasta.

Nie każdy jest w stanie zrozumieć normalnych ludzie. Widać Tobie to też nie dane.

Skończyłem rozmowę z tobą.

Szkoda tylko ryb, że trafiły do człowieka o ograniczonym toku myślenia.

+1, gramy dalej? // Atreyu

Temperatury w tych akwa są niezmienne (390l a 112l) wode do podmiany dostarcza im to samo akwa 200l są te same grzałki. Takie samo ostrzeżenie dostałem od kolegi który je hoduje. Temperatura i parametry. Po wsadzeniu z 60l do 390l jedna poczuła się źle po wsadzeniu do 112l jest wszystko ok. Dla mnie było ważne aby ją uratować. I udało mi śie i nieważne czy w 60l 90l czy 112l. Pytam czym to zachowanie może być spowodowane a zamiast pomóc zrównujecie z asfaltem.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...