Skocz do zawartości

Żółtodziób atakuje - czyli masa pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcę żeby stało akwa tam gdzie planowałem to pozostaje mi 6,5cm z boku baniaka (przez co chyba żadna kaskada się nie zmieści :( zachciało się wielkiej wody ;) ) ostatecznie i jeśli te filtry kaskadowe są bardzo dobrym rozwiązaniem to znajdę inne miejsca na baniak. Na trawnik jakie światło do 112l szykować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcę żeby stało akwa tam gdzie planowałem to pozostaje mi 6,5cm z boku baniaka (przez co chyba żadna kaskada się nie zmieści :( zachciało się wielkiej wody ;) ) ostatecznie i jeśli te filtry kaskadowe są bardzo dobrym rozwiązaniem to znajdę inne miejsca na baniak. Na trawnik jakie światło do 112l szykować?

Jeżeli masz miejsce to dałbym kubełek w szafce.

 

Zależy jaka ''trawa''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok, to teraz filtr. Rozważam pomiędzy FZN-3 a HW-302. Lecz na Allegro tańsze od HW-302, są HW-303A. Czy nie będzie nic się złego działo w akwa z tym 303A?

Właśnie ostatnio ceny HW są jakieś kosmiczne. Widocznie importer się zbiesił ;)

 

Nie wiadomo kiedy te ceny pospadają więc może lepiej kupić 303A ale zamontować deszczownię, żeby rybkami nie rzucało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, jeszcze na początku roku jak zacząłem się interesować akwarium to 302 można było dorwać nawet za 120zł. Teraz najtańsze za 170zł. I nie wiem czy czekać czy kupić 303A i mieć z głowy ten aspekt ;)

Lepiej kupić na pewno większy i wydajniejszy. Ciężko powiedzieć czy ceny wrócą do normy. Podejrzewam, że 303 są jeszcze w starych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Forum czytam, oglądam już 1,5 miesiąca, rozważam różne biotopy, rybki, opcje i cuda nie widy. Dziś wybrałem się na spacerek (200m od domu) i mam chyba niewyczerpane źródło szyszek olchy do tego las w którym są dęby, więc trzeba zrobić baniak ala BW :) Filtr Aqua Nova NCF-1000. I parę pytań.

1. Czy podłoże może być bazaltowe (2-4mm)?

2. Obsada (na początek):

- 1+1 zbrojnik złoty

- 6x Kirysek panda

- 15x neon inessa

- miedziki obrzeżone (nie wiem ile i to tylko ewentualność)

 

Coś można jeszcze dobrać?

 

Jakie światło do BW 112l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ok, podbije troszkę temacik bo pojawiły się nowe pytania.

Będzie belka oświetleniowa. A samo akwa przykryję szybką i będzie git. Pytanie? Moim celem jest belka 2x24W T5. Dzięki czemu uzyskam 0,4-0,5W/l. Czyli z tego co wyczytałem na forum, optymalnie, jeśli nie chcemy podawać CO2 i mieć fajne roślinki. Myślę jeszcze nad 3x24W ale wtedy to już na bank CO2 trzeba będzie uruchomić. Czy nie mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...