Skocz do zawartości

Obsada do zbiornika 112l i ogolna pomoc.


Adrianakw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i mam nadzieje ze znajdzie cie tu ktos kto doradzi. A wiec tak chce miec akwarium z prawdziwego zdarzenia. Czytalem sporo i widze ze duzo ludzi robi bledy. A mianowicie chodzi o przerybienie czy zla obsade. Wiec dlatego pytam co moge miec w 112 baniaku. Chcial bym miec takie rybki np jak molinezja,gupik,mieczyk,danio. Ale nie musi byc to napewno. Podalem to poto by dac wam pomysl na dobranie. Z gory dzieki i czekam. Aha akwa ok 3tyg jest juz zalane itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ale dopiero zaczynam ta wspaniala przygode i moge zadawac glupie pytania. Wiec jak by co to wybacz. Ogladalem twoje baniaki cos pieknego! Moze i ja kiedys tekie bede posiadal. Mysle ze zaczne od tej obsady z gupikami? A co do wystroju to dol zwirek 4roslinki dwie takie jak by trawy potem cos podobnego do paprotki. Dowiem sie to podam nazwy. W tle korzen i grota. Cos dodac? Jakas roslinke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc zapytam tutaj.

 

Szukałem odpowiedzi na pytanie "zdychanie rybek" i jakoś nie znalazłem odpowiedzi :roll:

 

Mam problem, w połowie listopada założyłem akwarium 112l, zgodnie z wytycznymi, woda, rośliny jak i wszystkie sprzęty w akwarium "docierały" się 14 dni, później przyszedł czas na zakup rybek. Zakupione zostały 2xskalary 3xmieczyki 7x banio 7x razbora klinowa. Wszystko było o.k. Po około dwóch tygodniach, na szybkach i roślinach zaczął osadzać się nalot, zacząłem czyścić go szmatką i skrobakiem zakupionym w sklepie akwarystycznym. Jakiś tydzień temu rybki zaczęły "padać". Jednej nocy padły dwa banio, w kolejnych nocach 3 x razbora. Dokupiłem 4x gupiki i jednego glonojada. Dzisiaj w nocy padła kolejna razbora.

 

Jak myślicie jaka jest przyczyna??? zbyt duża obsada????

 

karmie je płatkami (szczypta rano) i mrożonymi larwami (pół kostki wieczorem), temperatura 26st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...