Skocz do zawartości

Preparwowany korzeń i atak glonów


banan007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast co kilka dni czyścić szkło z glonów zastanów się nad profilaktyką.

Dokładniej mówiąc przeanalizuj parametry wody. Może masz wysoki poziom azotów fosforów. Może za dużo nawozisz w stosunku do ilości posiadanych roślin. Może słońce święci na akwarium. Może za duże oświetlenie masz lub za długo święcisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nawożenie ,to nie nawożę ,ponieważ mam substrat na podłożu . Podaje tylko CO2 ale w małej ilości.

Oświetlenie to 2x24W jedna to zwykła ,a druga to do roślin.

Słońce nie pada na akwarium .

No a światło w akwarium pali się od 7 do 23 . Więc to trochę za dużo ,no ale ja tak wracam do domu wiec nie mam jak gasić światła .

Więcej chyba już nie da się powiedzieć . A wydaje mi się że tylko światło nie robiło by aż takiej plagi glonów .

Zobaczymy co zwojuje przy tym otosek(mam na roślinkach brązowy nalot) i krewetki amano .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a światło w akwarium pali się od 7 do 23 . Więc to trochę za dużo ,no ale ja tak wracam do domu wiec nie mam jak gasić światła .

Więcej chyba już nie da się powiedzieć . A wydaje mi się że tylko światło nie robiło by aż takiej plagi glonów .

Zobaczymy co zwojuje przy tym otosek(mam na roślinkach brązowy nalot) i krewetki amano .

Za długo świecisz, 9-10h to max. I tu sie bardzo mylisz bo ma kolosalny wpływ.

 

Czasowy wyłącznik kosztuje 10zł więc warto zainwestować ;)

 

Ryby i krewetki to tylko dodatek. Nie zastapią właściewj pielęgnacji akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

i te glony z szyby zejda ? i nie będzie ich coraz więcej ?

a magnesy do szyb sie nadają ?

 

Jesteś mój :D

Co to są magnesy do szyb ? :D

Rozwiń temat :D

Proszę :D

 

No nie wstydź się :D Magnes Ci się trzyma szyby? To raczej jest coś nie tak. Polecam umycie szyb, gdyż 2 miesiące dłużej. I Ciebie też szyba przytrzyma.

 

 

Co do glonów to tak, zejdą. Same. Musisz 2x zagwidać i 3x podskoczyć.4x obrót i 7 x spluń przez lewe ramię.

 

Wtedy glony wstaną z akwarium i zejda na ziemie.

 

Kolejnie bierzesz papcie, polecam klapki typu: kubot.

Deptasz gadziny i po problemie.

 

Jeżeli sytuacja powróci, to pozostaje tylko: Hogward.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...