Skocz do zawartości

prosba o rady doswiadczonych, planuje 720l w scianie.


Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem Tomek mam 21 lat i akwariumy sa w moim domu od kiedy pamiętam.

najpierw tata mial akwarium samoróbke pospawane kontowniki w to wstawione szyby i bylookolo 80l

potem kupili 200l 100x40 a w tym czasie mialem 54l i zgłębialem wiedze.

 

Planuje 720l wprawione w sciane miedzy pokojami ma to wygladac mniej wieciej tak :::

Dołączona grafika

 

a z drugiej strony akwarium otoczone drzwiczkami ukrywajacymi sprzęt i oswietlenie

Dołączona grafika

AKWARIUM 200X60X60 PROSTE 720 l ROBIZOO 1000zl-1500zl

chcialbym wstawic 2 filtry :

Filtr kubełkowy JBL E1500 MEGA GRATISY 4 lata gw 380zl

Filtr kubełkowy JBL E700 MEGA GRATISY 4 lata gw.=220zl

NAPOWIETRZACZ ACO-2205 HAILEA DO AKWARIUM 250-600L 50zl

 

co do oswietlenia mam pytanie czy stosowal ktos halogeny ledowe?

chodzi mi tu o oszczednosc czy gdybym zastosowal 8 żarówek powiedzmy po 48led ponoc porownywalne swiatlo do zwyklej 45W

i jako bajer oświetlenie ledy STEROWNIK KONTROLER TAŚMA RGB LED TAŚM 44 klawisze~250zl

 

na wszelki wypadek

GRZAŁKA Z REGULACJĄ AQUAEL EASYHEATER (100W) 2szt 100zl

 

liczylem ze takie akwarium moze mnie kosztowac do 3 tys bez rybek i roslin czy to mozliwe?

co powinienem podlozyc pod akwarium?

czytalem rady ze obowiazkowo musi byc w takim akwarium podmianka wody

tylko z tego co widzialem w tym 200l wystarczylo wlac raz na miesiac ok 10l wody z czego wiekszosc to bylo to co odparowlo i raz na jakis czas przeczyscic dno.

wiem tez ze swiatlo słoneczne ma bardzo duzy wpływ na rozwuj roslin glonow i roznych mikroorganizmow w wodzie.

akwarium nie bedzie w naslonecznionym miejscu

prosze o rady najlepiej z doswiadczenia a nie profilaktyczne zjebki ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie zjebka;)

W każdym akwarium należy robić podmiany wody. Uzupełnianie wody to nie podmiana.

Przy takim akwarium radziłbym zaopatrzyć się stałą podmianę wody. Przydałby się też jakiś kurek do spuszczania wody. Chyba że wiadrami będziesz nosił;)

Nie napisałeś jakiego typu ma być to akwarium. Holender odpada ze względu na światło led.

Przy akwarium bez dużej ilości roślin pomyśl o hydroponice. Czyli najszybciej W twoim przypadku będzie umieścić dużą domiczkę (skrzynkę) nad akwarium i jako dopływ użyć wylotu filtra jbl.

Co do grzałek to chyba będą za małe. W 360l akwarium używam 350W. Oczywiście zależy od temperatury w domu i od żądanej temperatury w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...