Skocz do zawartości

typowa 54


Joker el Rey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie akwa 54 litry (60x30x30), ale w planach są większe.

 

Moją "piętą Achillesową" są żywe roślinki więc zasadziłem kilka sztucznych i jedną pływającą przy powierzchni.

 

Co do rybek:

4+1 danio pręgowanych (odmiana lamparcia lub, jak to stwierdził sprzedawca, łososiowata)

10 neonów Innesa

2+3 gupiki pawie oczka (w żłobku jest jeszcze 20 młodych)

3 kirysy pstre

2 zbrojniki niebieskie

 

Jest w porządku czy coś dodać bądź wyrzucić?

Myślałem żeby dokupić 5 danio i ~10 krewetek, czy to dobry pomysł?Bo z krewetkami miałem styczność jak dotychczas tylko na talerzu :D

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4+1 danio pręgowanych

Zbyt ruchliwe jak na ten litraż.

3 kirysy pstre

Stadne i ten gatunek się nie nadaje. Rosną zbyt duże,

2 zbrojniki niebieskie

Dorastają do 13cm, bok akwa 30cm - wymaga komentarza?

 

Polecam spróbować z żywymi roślinami raz jeszcze. Wystarczy kupić takie gatunki, na jakie ma się warunki, a nie chybił-trafił i wszystko będzie w porządku. Plastikowe wyrzuć, szkodzą i nie mają zalet ponad to że "są".

 

Krewetki - ok, ale po oddaniu tego co wymieniłem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś propozycje cieniolubnych roślin? bo mam zepsutą pokrywę, akwa jest przykryte zwykłą szybą i oświetlane mniej więcej do godziny 23 przez lampkę

viewtopic.php?f=5&t=9355

Przy czym rośliny cieniolubne, to takie do standardowej świetlówki montowanej w zwykłej pokrywie. Na lampce dużo nie uchowasz. Jak masz taki układ, kup dwie meblowe oprawy świetlówkowe. Zapłacisz grosze, a będziesz miał w miarę światło.

 

Światło powinno palić się regularnie przez 10-12h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rybek:

4+1 danio pręgowanych (odmiana lamparcia lub, jak to stwierdził sprzedawca, łososiowata)

10 neonów Innesa

2+3 gupiki pawie oczka (w żłobku jest jeszcze 20 młodych)

3 kirysy pstre

2 zbrojniki niebieskie

Danio za ruchliwe- do oddania

Neonki mogą być

gupiki ok

3 kiryski pstre - z tego co pamiętam to akwarium za małe. Możesz kupić 6 kirysków panda/pigmejków/malutkich

Zbrojniki do oddania.

Może do tego parka pielęgniczki ramireza, lub harem 1+3 bojownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do dyspozycji dużą ilość kostki granitowej (a w zasadzie różnych kształtów i wielkości resztek). wyczytałem tutaj na forum że ten kamień jak najbardziej nadaje się do akwa, da się go złączyć silikonem akwarystycznym?

do ciemnego podłoża który kolor będzie bardziej odpowiedni? do wyboru mam kolory jak na zdjęciu bez tych najciemniejszych

Dołączona grafika

 

jeśli do granitowych kamieni przymocuję mech to on będzie się rozwijać? czy lepiej najpierw mech "rzucić" na spreparowany korzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się i da się połączyć sylikonem,kwestia tego czy będzie to dobrze wyglądało,ale to rzecz gustu.

 

Ps.Nie doczytałem pod fotką,że mają być pokryte mchem(co można bez problemu zrobić),w takim razie spoko,a kolorek najjaśniejszy żeby był kontrast.Chociaż z czasem będzie to bez różnicy(jak obrosną mchem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka sie nadaje ale żeby to miało jakikolwiek efekt wizualny należałoby je rozłupać i popracować nad nieregularnym kształtem.

jak już napisałem w poście wyżej "mam do dyspozycji dużą ilość kostki granitowej (a w zasadzie różnych kształtów i wielkości resztek)." więc jest trochę kostek i dużo rozłupanych/popękanych kamieni z których myślę że dałoby radę cuś stworzyć, może nie tak efektywnego jak większość Waszych dekoracji ale cuś lepszego od kilku sztucznych roślinek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już napisałem w poście wyżej "mam do dyspozycji dużą ilość kostki granitowej (a w zasadzie różnych kształtów i wielkości resztek)." więc jest trochę kostek i dużo rozłupanych/popękanych kamieni z których myślę że dałoby radę cuś stworzyć, może nie tak efektywnego jak większość Waszych dekoracji ale cuś lepszego od kilku sztucznych roślinek :)

 

No to nie pozostaje nic innego jak zabranie się do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 kirysy pstre

Stadne i ten gatunek się nie nadaje. Rosną zbyt duże,

 

przeglądając forum trafiłem na ten temat. nie to żebym miał jakieś "ale" czy coś w tym stylu lecz troszkę rozbieżne informacje są na forum.

co do tych kirysów, mi się wydaje że głównie chodzi o wolną przestrzeń podłoża, jak jest zrobiona "podłoga" w akwa ;)

 

(...)

 

No to nie pozostaje nic innego jak zabranie się do roboty :)

w nocy poszukam kamyczków nadających się na tworzenie i jutro mam cały dzień wolny. coś się wykombinuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądając forum trafiłem na ten temat. nie to żebym miał jakieś "ale" czy coś w tym stylu lecz troszkę rozbieżne informacje są na forum.

co do tych kirysów, mi się wydaje że głównie chodzi o wolną przestrzeń podłoża, jak jest zrobiona "podłoga" w akwa ;)

 

 

 

Może pawelhodowca ci to wyjaśni ;)

 

Do takiego litrażu zwykło się dawać pigmeje, sierpoplame i ewentualnie pandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, ale jakby nie patrzył to kiryski- ryby przydenne i sposobu od rozmieszczenia roślin, ozdób, itp zależy czy będą się dobrze czuły. jak na razie nic w zbiorniku nie zmieniałem, ale w następnym tygodniu będzie rewolucja :D pogląd na kamienie już mam

 

czy lepiej jest kupić gotowy korzeń czy samemu* go spreparować?

*jakie nasze rodzime gatunki drzew są najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy lepiej jest kupić gotowy korzeń czy samemu* go spreparować?

*jakie nasze rodzime gatunki drzew są najlepsze?

Zależy co uda ci się znależć. Na pewno jest z tym troche roboty.

 

Ze ''sklepowych'' polacałbym mangrowca i japońskie.

 

Ze ''znależnych'' to jakikolwiek byle nie z drzew iglastych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoich korzeni nie preparuje . kiedyś pierwsze korzenie tylko gotowałem godzinę w solance no i czyściłem odpowiednio. Teraz czyszczę z brudu a następnie płukam w gorącej wodzie przy czym tez czyszczę w trudno dostępnych miejscach . Nigdy nie miałem żadnych problemów ani z brudzeniem wody ani żadnych objaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoich korzeni nie preparuje . kiedyś pierwsze korzenie tylko gotowałem godzinę w solance no i czyściłem odpowiednio. Teraz czyszczę z brudu a następnie płukam w gorącej wodzie przy czym tez czyszczę w trudno dostępnych miejscach . Nigdy nie miałem żadnych problemów ani z brudzeniem wody ani żadnych objaw

A ile juz takich korzeni ''spreparowałeś''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 korzenie się moczą żeby na powierzchnię nie wypływały ;) i zrobiłem jedną skałkę granitową, jutro dokończę ją kleić silikonem akwarystycznym i powinno być ok.

 

danio popłynęły na giełdzie a kiryski znajomy przygarnął.

obecnie jest:

2+4 gupiki

10 neonów Innesa

2 zbrojniki (ok 3cm dopiero mają a w planach mam większe akwarium kwiecień/maj)

1 ślimak nieznanego przeze mnie gatunku

 

do tego oczywiście kilka pytań :)

1. znalazłem w innym temacie propozycje podłoża piasek i grys. rozumiem że się nadaje ale mniej więcej w jakich ilościach kupić je (akwa 60dł x 30wys x 30szer)

2. czy da radę upchnąć w akwa 7-10 modrooków Gertrudy?

3. jak już nie ma kirysków to pomyślałem żeby zastąpić je krewetkami. 10 sztuk RC

 

jak Wy się na to zapatrujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego oczywiście kilka pytań :)

1. znalazłem w innym temacie propozycje podłoża piasek i grys. rozumiem że się nadaje ale mniej więcej w jakich ilościach kupić je (akwa 60dł x 30wys x 30szer)

2. czy da radę upchnąć w akwa 7-10 modrooków Gertrudy?

3. jak już nie ma kirysków to pomyślałem żeby zastąpić je krewetkami. 10 sztuk RC

 

jak Wy się na to zapatrujecie?

Wiem że nie pisze się 2 postów z rzędu ale temat zginął w tłoku a chciałbym otrzymać odpowiedź.

więc jak Wy się na to zapatrujecie?:)

 

Edit:

 

Po 3 tygodniach poszukiwań mój sprzedawca z zoologa sprowadził mi modrooki:)

obecna obsada:

1+3 Gupiki

10 Neonów Innesa

10 Modrooków Gertrudy

2 Zbrojniki Niebieskie

do tego w konspiracji żyje"

~ 10 młodych gupików

~ 30 młodych danio pręgowanych odm. lamparciej

 

- 3 sztuczne roślinki (zostały dwie, dopóki nie zakupię żywych)

+ mały twór z kilku kawałków granitu

+ spory korzeń

+ pokrywa

+ mech Flame moss

 

dojdzie dodatkowo 10 krewetek RC w weekend:) przynajmniej te małe cholery nie będą zjadać ikry jak kiryski...

 

tutaj takie pytanko, czy u zbrojników niebieskich symetryczna szara plamka jest czymś "normalnym"?

 

Michał84:Teraz mam mało czasu ale niebawem poprawię tu zdania które zaczynają się z małych liter.

Jeszcze raz ktoś tu napisze z małej litery albo nie będzie edytować postów,poleci ostrzeżenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...