Jump to content

Czy w BW ,,występują brzanki (np pięciopręgie) ?

Pawie Oko
 Share

Recommended Posts

Jestem ciekawy czy brzanki pasowałyby do BW (300l) ?.Jak myślicie - Taki jak by ,,eksperyment'' ,bo ja jeszcze w BW nie widziałem brzanek.Mam jedno pytanie nie do tej kategorii ,ale że tak powiem za jednym zamachem.Dzisiaj byłem w sklepie akwarystycznym i pytałem się o torf do zaciemnienia wody.Gościówka nie miała ,ale powiedziała ,że torf (ciemna woda BW) źle wpływa na rybki bo woda robi się kwaśna.Widziałem skalary pielęgnice dyskoce i inne rybki w BW i miały się świetnie ,czy tym brzankom zaszkodziłby torf (zaciemnienie wody) ? Dzięki z góry ;)

Zacznijmy od tego, że skalary i dyskowce pochodzą z Amazońskich czarnych wód, a jeżeli chodzi o brzanki, to są z Azji, a nie wiem jakie parametry tam są w BW. Jeżeli chodzi o samo używanie torfu, to przy niewielkiej ilosci dodawana do wody kranowej doda pięknego kolorku na jakim Ci należy, a nieznacznie zmieni parametry.

Wywołuje tutaj Ahaeda o pokazanie swojego Azjatyckiego BW, bo było wzorowe (w przeciwieństwie do Amazońskich czarnych wód w Azji występuje stosunkowo duża ilość roślin wodnych).

Czyli jest możliwość ,,bycia'' brzanek w zbiorniczku a'la BW (właśnie jak wspomniałeś o używaniu torfu - Ja chcę uzyskać efekt może tak powiem niby dziczy ,ale też nie jakiejś mrocznej ,,toni wodnej'' gdzie niemal ryb nie widać :D.Parametr będą służyć Brzanką Pięciopręgim i myślę ,że będzie dobrze.Dzięki :D