Jump to content

Czy w BW ,,występują brzanki (np pięciopręgie) ?


Pawie Oko
 Share

Recommended Posts

Jestem ciekawy czy brzanki pasowałyby do BW (300l) ?.Jak myślicie - Taki jak by ,,eksperyment'' ,bo ja jeszcze w BW nie widziałem brzanek.Mam jedno pytanie nie do tej kategorii ,ale że tak powiem za jednym zamachem.Dzisiaj byłem w sklepie akwarystycznym i pytałem się o torf do zaciemnienia wody.Gościówka nie miała ,ale powiedziała ,że torf (ciemna woda BW) źle wpływa na rybki bo woda robi się kwaśna.Widziałem skalary pielęgnice dyskoce i inne rybki w BW i miały się świetnie ,czy tym brzankom zaszkodziłby torf (zaciemnienie wody) ? Dzięki z góry ;)

Link to comment
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że skalary i dyskowce pochodzą z Amazońskich czarnych wód, a jeżeli chodzi o brzanki, to są z Azji, a nie wiem jakie parametry tam są w BW. Jeżeli chodzi o samo używanie torfu, to przy niewielkiej ilosci dodawana do wody kranowej doda pięknego kolorku na jakim Ci należy, a nieznacznie zmieni parametry.

 

Wywołuje tutaj Ahaeda o pokazanie swojego Azjatyckiego BW, bo było wzorowe (w przeciwieństwie do Amazońskich czarnych wód w Azji występuje stosunkowo duża ilość roślin wodnych).

Link to comment
Share on other sites

Czyli jest możliwość ,,bycia'' brzanek w zbiorniczku a'la BW (właśnie jak wspomniałeś o używaniu torfu - Ja chcę uzyskać efekt może tak powiem niby dziczy ,ale też nie jakiejś mrocznej ,,toni wodnej'' gdzie niemal ryb nie widać :D.Parametr będą służyć Brzanką Pięciopręgim i myślę ,że będzie dobrze.Dzięki :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...