Skocz do zawartości

Czy w BW ,,występują brzanki (np pięciopręgie) ?


Pawie Oko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy czy brzanki pasowałyby do BW (300l) ?.Jak myślicie - Taki jak by ,,eksperyment'' ,bo ja jeszcze w BW nie widziałem brzanek.Mam jedno pytanie nie do tej kategorii ,ale że tak powiem za jednym zamachem.Dzisiaj byłem w sklepie akwarystycznym i pytałem się o torf do zaciemnienia wody.Gościówka nie miała ,ale powiedziała ,że torf (ciemna woda BW) źle wpływa na rybki bo woda robi się kwaśna.Widziałem skalary pielęgnice dyskoce i inne rybki w BW i miały się świetnie ,czy tym brzankom zaszkodziłby torf (zaciemnienie wody) ? Dzięki z góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że skalary i dyskowce pochodzą z Amazońskich czarnych wód, a jeżeli chodzi o brzanki, to są z Azji, a nie wiem jakie parametry tam są w BW. Jeżeli chodzi o samo używanie torfu, to przy niewielkiej ilosci dodawana do wody kranowej doda pięknego kolorku na jakim Ci należy, a nieznacznie zmieni parametry.

 

Wywołuje tutaj Ahaeda o pokazanie swojego Azjatyckiego BW, bo było wzorowe (w przeciwieństwie do Amazońskich czarnych wód w Azji występuje stosunkowo duża ilość roślin wodnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest możliwość ,,bycia'' brzanek w zbiorniczku a'la BW (właśnie jak wspomniałeś o używaniu torfu - Ja chcę uzyskać efekt może tak powiem niby dziczy ,ale też nie jakiejś mrocznej ,,toni wodnej'' gdzie niemal ryb nie widać :D.Parametr będą służyć Brzanką Pięciopręgim i myślę ,że będzie dobrze.Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...