Jump to content

Wyławianie rybek

locdog
 Share

Recommended Posts

Jestem ciekaw waszych sposobów na wyławianie rybek bez demolowania wnętrza akwarium.

Gdzieś czytałem o wkładaniu jakiegoś pojemnika i do niego pokarmu, ale wydaje mi się to nieskuteczne przy szybkich rybkach ławicowych.

Ta metoda działa tylko po części,ważne by przegłodzić ryby wtedy szybciej wejdą do środka ale nie ma gwarancji że wszystkie dadzą się nabrać,piszę o metodzie na butelkę plastikową.

Nie każda ryba się zmieści w otwór,to też trzeba mieć na uwadze.

Resztę wyławiam siatką po uprzednim upuszczeniu wody(powiedzmy że niemal do połowy) to też pomaga ograniczając rybom przestrzeń do ucieczki.

Czasem musiałem wszystko co się da wyciągnąć z akwarium,niestety.

edit.

Na neony butelka może być przydatna,kiedyś tylko 3 sztuki nie wlazły z 27 sztuk.

A ja staram sie wcale nie wyławiac rybek z akwa,bo sie stresują.

Nie sądzę, żeby robił to ktoś dla przyjemności ;)

U mnie welonki czasami same wpływają do siatki.

Oczywiście jak chce się złapać konkretną rybę to juz jest gorzej ;)

Na rybki pływające w środkowej i górnej części akwa najlepsza jest po prostu duża siatka :)

Kiedyś czytałem że warto kilka dni przed planowanym połowem wsadzić siatkę do wody. Po to żeby ryby się do niej przezwyczaiły. Następnie w dniu połowu po woli łapać. Nie muszę pisać że wtedy się szybko odzwyczajają;)

Najlepiej łapać chyba będzie przy zgaszonym świetle.

Jest jeszcze jeden sposób. Wkładamy dużą pawiooką do akwarium i ona wyłapuje małe rybki;) taki żarcik

A jak złapać glonki po czyszczeniu akwa spowrotem jeśli są w wiaderku gdy ja próbowałem to albo uciekały przed siatką albo przyssają się tak , że niemogę ich wyciągnąć bo sposó z butelką ani kubkiem się niesprawdza bo glonek nie chce tam wleść.??

A jak złapać glonki po czyszczeniu akwa z powrotem jeśli są w wiaderku gdy ja próbowałem to albo uciekały przed siatką albo przyssają się tak , że niemogę ich wyciągnąć bo sposó z butelką ani kubkiem się niesprawdza bo glonek nie chce tam wleść.??

A po co wyławiasz ryby podczas czyszczenia akwarium?