Skocz do zawartości

Wyławianie rybek


locdog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta metoda działa tylko po części,ważne by przegłodzić ryby wtedy szybciej wejdą do środka ale nie ma gwarancji że wszystkie dadzą się nabrać,piszę o metodzie na butelkę plastikową.

Nie każda ryba się zmieści w otwór,to też trzeba mieć na uwadze.

Resztę wyławiam siatką po uprzednim upuszczeniu wody(powiedzmy że niemal do połowy) to też pomaga ograniczając rybom przestrzeń do ucieczki.

Czasem musiałem wszystko co się da wyciągnąć z akwarium,niestety.

edit.

Na neony butelka może być przydatna,kiedyś tylko 3 sztuki nie wlazły z 27 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja staram sie wcale nie wyławiac rybek z akwa,bo sie stresują.

Nie sądzę, żeby robił to ktoś dla przyjemności ;)

 

U mnie welonki czasami same wpływają do siatki.

 

Oczywiście jak chce się złapać konkretną rybę to juz jest gorzej ;)

 

Na rybki pływające w środkowej i górnej części akwa najlepsza jest po prostu duża siatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem że warto kilka dni przed planowanym połowem wsadzić siatkę do wody. Po to żeby ryby się do niej przezwyczaiły. Następnie w dniu połowu po woli łapać. Nie muszę pisać że wtedy się szybko odzwyczajają;)

Najlepiej łapać chyba będzie przy zgaszonym świetle.

Jest jeszcze jeden sposób. Wkładamy dużą pawiooką do akwarium i ona wyłapuje małe rybki;) taki żarcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak złapać glonki po czyszczeniu akwa z powrotem jeśli są w wiaderku gdy ja próbowałem to albo uciekały przed siatką albo przyssają się tak , że niemogę ich wyciągnąć bo sposó z butelką ani kubkiem się niesprawdza bo glonek nie chce tam wleść.??

A po co wyławiasz ryby podczas czyszczenia akwarium?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...