Jump to content

jaki filtr do 200l

luki0830
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie: Jaki najlepszy będzie filtr do akwa 200l? Czytałem, szukałem i znalazłem bardzo dużo różnych odpowiedzi i z pośród wszystkich odpowiedzi zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych filtrów:

- JBL CristalProfi greenline - e901

- Eheim Classic 2217

A może inne polecacie mniej więcej w tej cenie co wyżej wymienione.

Co do obsady to chciałbym mieć coś w tym stylu:

- Neony Inessa - 15-20szt

- Zbrojnik Niebieski 1+1

- Prętnik karłowaty 1+2

- Kiryski - 6szt

- Otoski - 6szt

- Krewetki RC - szt ??? (liczę na podpowiedź :D )

Co do roślin to jakieś łatwe w utrzymaniu

A co sądzicie o sklepie internetowym zooplus.pl?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie

Pozdrawiam

Cena to między tymi dwoma nie jest jakaś znacząca szukam jakiegoś filtra tak do 400zł żeby był dobry

A co sądzicie o sklepie zooplus? Bo tu gdzie mieszkam (Biała Podlaska) to raczej mały jest wybór sprzętu akwarystycznego no a jak już coś jest to drogo np. sprzedawca chciał mi wcisnąć unimaxa 250 za 419zł a to już trochę przesada, poza tym zauważyłem, że nie za bardzo się znają, bo skoro kobieta mówi, że ryby można wpuszczać do akwarium po 5 godzinach od zalania, czy też skalary lub gurami można trzymać już w 80litrowym baniaku to nawet dla takiego laika jak ja to już jest czerwone światło to zrobiłem zwrot na pięcie i wyszedłem i nie mam zamiaru już tam zachodzić

Zakupy akwarystyczne będę robił przez internet i tak znalazłem ten zooplus.pl i tak chciałbym się dowiedzieć czy warto tam robić zakupy?

Poczytałem na temat Fluvala 305 no i teraz mam dylemat :roll: ale chyba skłonie się ku JBL e901 i mimo, że ponoć kiedyś była wada fabryczna z wirnikiem czy z czymś tam ale to było w latach chyba 2008, więc podejrzewam, ze w modelach e901 już tej wady nie ma a może ktoś użytkuje ten filtr i mógłby się podzielić swoimi uwagami