Skocz do zawartości

neon innesa


cristiano934
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś mój neonek złożył ikrę w akwarium z innymi neonami, posiadam ich ogólnie 13. Niestety, ale nie posiadam osobnego akwarium, cały czas pilnuje tej ikry złożonej na roślince oraz odgania inne rybki, jakie teraz powinienem podjąć stosowne kroki ? Proszę o pomoc, ponieważ w tej kwestii jestem zielony, a może uda się i coś będzie z tych maleństw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki pokarm im kupić?

Kiedy zacząć je karmić?

Powiedzcie mi wszystko co muszę wiedzieć na ten temat.

Po jakim czasie mogę je wypuścić do akwarium?

 

 

Poniżej dodaje zdjęcia tej rośliny, ponieważ nie znam nazwy.

 

post-11566-13685167037539_thumb.jpg

 

 

 

Edit:

 

Dostanę jakieś odpowiedzi ?

 

 

 

mod.- Za pisownię i za nieedytowanie postów ostrzeżenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam pytanie mam 8 neonkow i okolo 4 dni temu tata mi powiedzial bo bylem w szkole zaczely dwie z nich rozrzucac ikre tata nie zdazyl ich odlowic mowil ze byla jedna żez wszytskie ryby nawet glonojady zaczely szalec zjadac ikre jedna ryba pomyslala i podplynela pod filtr i sciagalo ikre do filtra nie czyscilem nie sprawdzlaem bo wole nie ruszac choc wiem ze na 99,99% nie uda sie nic z tego bo slyszalem od wielu osob ze nic nie wyjdzie niema szans bo sa strasznie delikatne i wymagaja opieki sterylnosci i wgl no nie da sie tego zrobic albo fart albo duzo wkladu, czasu, i dokladnosci a wiec pytanie dokladnie brzmi czy moge sie spodziewac w najblizszym czasie ponownego rorzutu ikry i jak rozponac kilak dni przed czy da sie wgl ze zaczyna sie tarlo prosze o pomoc choc watpie w to ze sie uda ale warto zaryzykowac, ale prosze nie pisac ze jest tego mnostwo na necie bo niby jest ale pisza to osoby ktore nie prubowaly a to co slysza napisza a nie wiedza nawet o co chodzi niech poprostu da odpowiedz osoba ktora kiedys doprowadzila zauwazyla ze bedzie tarlo i cos zrobila w tym kierunku zeby odchowac mlode i wie jak rozpoznac kiedy bedzie tarlo bo mi tylko na tym zalezy jak juz bede wiedzial kiedy sie niby zaczynaja trzec to moge nawet przez tydzien do szkoly nie isc aby byc przy tym i zrobic odlow potem rybek no mniejsza ja juz bym sie zajol reszta i potem wam podpowiedzial a moglo by mi sie udac bo kasy mam na tyle aby inwestowac w sprzet i nie tylko aby mi sie udalo nie wazne ile to zajmie czasu ani nic i tez nie piscie ze kup sobie specjalny kotnik czy cos do neonkow bo nie o takie cos mi chodzi bo bez przesady takie cos to pewnie z 5 tys jak nie lepie bo na samym kotniku sie nie konczy ale tak do 500zł moge wydac to tyle czekam na odp z gory dzieki na moim profilu wstawie opis ogolny mojego akwarium 15l do rozmnazania (laboratorium) i 80l dla ladnego wygladu heh i tez na nim mam zarobek :)

 

 

 

mod.- Totalny brak słów co do pisowni.. Nie próbuj wmawiać, że brak polskich znaków, bo jakoś literka "ż" się pojawiła! Za lenistwo też są nagrody. Tym razem jest to dwutygodniowy pobyt "poza tym forum". Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak sobie to czytam i czytam i generalnie to fajne bzdury piszecie :)

Neony składające ikrę w wodzie kranowej?

Samica pilnująca ikry?

Powinniście zacząć pisać książki fantasy :)

Wiesz może udało im się skrzyżować neonki z jakąś pielęgnicą i dlatego tak piszą ;)

Jeżeli jeszcze kranówkę mają o 0 twardościach z torfem o niskim ph co jest nie dopuszczalne w wodociągach to może i mają racje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...