Skocz do zawartości

Obsada 63l - czy prawidłowa?


veiner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pielęgniczki w takim małym litrażu będą atakowały i pożerały krewetki.

Krewetek minimum 6 na początek.

Na Danio może być za małe akwarium... Poza tym ruchliwe rybki będą stresować krewetki, te się pochowają i nie będzie ich widać.

Grzałkę lepiej mieć, najwyżej rzadziej będzie się włączać

Czyli co polecacie zamiast Danio i Pielęgniczek do stadka Neonków (w takim razie ile sztuk mogę ich dać?) i krewetek? Może być też ślimak Ampularia?

 

Powtórzę się.... To danio o którym jest mowa to Microrazbora Galaxy.

Nie wprowadzaj kolegi w błąd. Nie jest to duża rybka, rośnie do ok2,5cm.

Stadko tych rybek wygląda bardzo efeftownie. Tylko że wchodzi w tym układzie za ławicę Neonów. Tu link z naszego forum: http://www.superakwarium.pl/razbora-gal ... id826.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgniczki w takim małym litrażu będą atakowały i pożerały krewetki.

Krewetek minimum 6 na początek.

Na Danio może być za małe akwarium... Poza tym ruchliwe rybki będą stresować krewetki, te się pochowają i nie będzie ich widać.

Grzałkę lepiej mieć, najwyżej rzadziej będzie się włączać

Czyli co polecacie zamiast Danio i Pielęgniczek do stadka Neonków (w takim razie ile sztuk mogę ich dać?) i krewetek? Może być też ślimak Ampularia?

 

Powtórzę się.... To danio o którym jest mowa to Microrazbora Galaxy.

Nie wprowadzaj kolegi w błąd. Nie jest to duża rybka, rośnie do ok2,5cm.

Stadko tych rybek wygląda bardzo efeftownie. Tylko że wchodzi w tym układzie za ławicę Neonów. Tu link z naszego forum: http://www.superakwarium.pl/razbora-gal ... id826.html

Czyli mam rozumieć, że połączenie Microrazbora Galaxy + Neony to niezbyt dobry pomysł? Taka obsada plus krewetki i może Otoski najbardziej by mi się podobała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że połączenie Microrazbora Galaxy + Neony to niezbyt dobry pomysł? Taka obsada plus krewetki i może Otoski najbardziej by mi się podobała.

 

 

Jedna ławica w Twoim litrażu to max. Lepiej jedną większą niz dwie malutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. W takim razie wybiorę któryś z tych gatunków. Zakupiłem jednak troszkę mniejsze akwarium profilowane o pojemności 54 l i wymiarach 60x30x33. Czy w tym przypadku nadal mogę dać obsadę:

 

Razbora Galaxy (bądź Neon Innesa)

Otosek

Red Cherry

Ampularia?

 

Ile sztuk w tym wypadku proponujecie, aby nie męczyć rybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...