Skocz do zawartości

Test : FEMANGA Schneckenstopp ( Środek na ślimaki )


humungus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Piszę w tym dziale bo nie znalazłem miejsca nigdzie indziej na taki temat. Borykałem się od pewnego czasu z plagą ślimaków, stosowałem wszystko od pułapek przez marchewki po Heleny i lipa ... Jednym rozwiązaniem jaki mi zostało bo całkowity format akwarium. Przeglądając allegro trafiłem na ten oto specyfik :

Dołączona grafika

Nie uszkadza roślin, neutralny dla ryb więc w sumie czemu nie ....

Będzie to test w częściach bo właśnie rozpocząłem kurację. Preparat jest po pojemnikach 250 ml i 500 ml ceny wahają się od 25 do 50 zł z tym że jak już jest w kelpach akwarystycznych to właśnie pod 50 zł więc pozostaje allegro.

Dzisiaj rozpoczynam kurację :

akwarium 160l obsada to mieczyki ( własna hodowla ) Heleny poszły do wykotnika, 1h po zapikowaniu preparatu ( dawkowanie 25ml na 100l ) widać że większość ślimaków z chowała się do muszli, ryby nie wykazują żadnych objawów jak pływały tak pływają :)

kolejna dawka pod 5 dniach oraz następna po 10 jak

następny raport jutro ...

ps: szczęśliwego nowego roku ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 20 Helen dałem im parę miesięcy i nic z tego nie wyszło było ich za mało ( zakup większej ilości to spory wyczyn ) ....

 

lepiej chami w akwarium nie stosować bo ?

może w końcu ktoś to rozwinąć bo wszyscy to samo powtarzają ...

jak masz ryby chore to co efekty paru lat hodowli od tak po prostu będziesz się patrzał jak zdychają bo lepiej bez chemii ?

masz zalecenia producenta i stosuje się do wskazań stosuje z powodzenie leki wtedy gdy muszą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 20 Helen dałem im parę miesięcy i nic z tego nie wyszło było ich za mało ( zakup większej ilości to spory wyczyn ) ....

Pewnie najzwyczajniej dawałeś za dużo pokarmu i nie miały już ochoty gonić za ślimakami.

 

jak masz ryby chore to co efekty paru lat hodowli od tak po prostu będziesz się patrzał jak zdychają bo lepiej bez chemii ?

Mylisz podawanie jakiś głupich uzdatniaczy do wody a lekarstwami podawanymi w konieczności, gdy ryba jest poważnie chora.

 

Co do specyfiku: Jeżeli zabija on ślimaki to musi coś w sobie mieć co zabija zwierzęta wodne tak? Skąd masz pewność, że nie odbije się to na mieszkańcach akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam mam zbiornik 240l i wlałem 70ml Schneckenstopp i rybki zaczęły szaleć pływały jak opętane jak by czegoś szukały a po godzinie zaczęły padać jak muchy, nim podmieniłem wodę połowa padła :o. teraz jestem w połowie kuracji drugim razem wlałem 40ml jedna rybka padła ale preparat bardzo szybko wyżera rośliny liście robią się przeźroczyste chciałbym dodać nawozu BioVert dla roślin tylko czy nie nastąpi jakaś reakcja z preparatem na ślimaki?dodam jeszcze że przed zaczęciem kuracji 2 dni szybciej dodałem tego nawozu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...