Skocz do zawartości

Pierwsze rybki do nowego akwarium 500l mały problem!


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Dzisiaj jest piętnasty dzień od założenia mojego zbiornika. Wszystko działa, filtry od 14 dni chodzą, oświetlenie i grzała też. Parametry wyrównane, jedynie gh troszkę wyższe niż zamierzam mieć docelowo. miałem też problemy na początku z glonami, potem z mętną wodą, a teraz jest ok, nawet pierwsze roślinki się pojawiły :D Przyszedł czas więc na wpuszczenie do akwarium kilku rybek na probę zbiornika. Wpuściłem ze starego akwarium 5 neonów innesa, 2 glonojady(zbrojnik niebieski), 4 rosbory klinowe, 2 kosiarki i 5 gupików. Oczywiście z czasem skład się mocno zmieni. pojawił mi się z nimi nowy mankament. Rybki widocznie dobrze sie czują, jedzą itp, ale zauważyłem że neony i gupiki ocierają się o korzenie i roślinki :zamieszany: Kto ma jakies logiczne wytłumaczenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kilka problemów, ale wcześniej. Wczoraj nurtowało mnie jedynie pytanie z mętną wodą. Włączyłem mocne napowietrzanie i problem zniknął. Dzisiaj jest kryształ. Dziś również posadziłem kilka roślin, więc wpuszczam pare ryb na próbę. Chyba nie ocierają się one z powodu braku bakterii nitryfikacyjnych, bo przez dwa tygodnie jakies chyba się pojawiły prawda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze i najważniejsze to wpuściłeś ryby w złych ilościach. Stadne Neony i Razbory odpowiednio 5 i 4 sztuki a to już wspomaga chorobę. Ryby w tak małej ilości źle się czują. Neonki mogły coś złapać, Gupiki to podchwycić...

 

Co do samej choroby nie łatwiej było rozejrzeć się w podklejonych tematach w "Choroby i leczenie" i tak poszukać odpowiedzi?

viewtopic.php?f=6&t=16197

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś wpuścić najpierw kilka gupików, powiedzmy 3-4 i zobaczyłbyś czy jest okej. Możliwe, że zbiornik nie jest do końca dojrzały,a ty wpuściłeś już tam 18 ryb, które dziwnie się zachowują. Chyba lepiej, żeby zdechły 2-3 rybki niż 20 co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...